تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
تغییرات دیزنی

استیو جابز محرک اصلی تغییرات دیزنی بوده است

تابی در مورد صنعت استریم منتشر شده است و در آن می‌خوانیم که استیو جابز یکی از بنیان‌گذاران اپل، مستقیما باب ایگر مدیر عامل سابق دیزنی را تحت تاثیر قرار داده است تا به‌سمت فروش ویدیوی آنلاین روی آورده و به راه‌اندازی سیستم فروش فیلم و سریال آیتونز هم کمک کند. اپل و دیزنی سال‌هاست که از رابطه نزدیکی برخوردار بوده‌اند و استیو جابز از موقعیت خود برای متقاعد کردن دیزنی برای همکاری با سازنده گوشی آیفون استفاده می‌کرد. در گزیده‌ای از کتاب دید هیز و داون چمیلوسکی با عنوان «Binge Times: Inside Hollywood’s Furious Billion-Dollar Battle to Take Down Netflix»، می‌خوانیم که جابز تمام تلاش خود را کرده است تا دیزنی را در کنار خود قرار دهد.

استیو جابز و همکاری گسترده با دیزنی

گویا جلسه‌ای در سال ۲۰۰۵ برگزار شده بود که استیو جابز هم در آن حضور داشته و درست زمانی که دیزنی در تلاش برای حل مشکل کپی رایت بوده است، آن سوئینی رئیس سابق گروه Disney-ABC گفته است که چگونه اخبار فصل پایانی سریال Desperate Housewives که ۳۰ میلیون بیننده داشته است، تنها چند دقیقه بعد از مطرح شدن مشکلات کپی رایت، تحت الشعاع قرار گرفت. ماه‌ها بعد استیو جابز پیشنهاد داد که برای حل این مشکلات، از Burbank استفاده کرده و محتواها در آیپاد ویدیویی به نمایش گذاشته شود. ایگر یک مکالمه تلفنی با جابز ترتیب داده و در مورد این پیشنهاد صحبت کردند.

تغییرات دیزنی

در نهایت هم معامله‌ای برای ترمیم رابطه دیزنی و جابز شکل گرفته و در آن دوران، مایکل آیزنر توانست که از کمک‌های جایز برای برندسازی و کیفیت استفاده کند و کل تجارت دیزنی را متحول سازد. همچنین گزارش شده بود که ایگر رویکردی متمرکز بر فناوری را برای شرکت اتخاذ کرده و با استقبال گسترده‌تر مدیرعامل دوران قرار گرفت. پس از انعقاد معامله، دیزنی به‌صورت مخفیانه از یک شرکت هواپیمایی استفاده کرد تا ضبط‌های اصلی برنامه‌های محبوب را به دفتر مرکزی اپل منتقل کند و رئیس مهندسی هم بسته‌های کاغذ قهوه‌ای را به یک اتاق دربسته تحویل داد. این معامله تا اکتبر ۲۰۰۵ بی‌صدا بوده است و زمانی که اپل در نهایت آن را تایید کرد، دانستیم که برنامه‌های دانلود از طریق آیتونز به فروش خواهند رسید.

بیشتر بخوانید: آتاری استیو جابز به‌دلیل مشکلات احراز هویت از حراجی خارج شد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *