تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
نسخه اولیه اپل واچ جدید

نسخه‌ی اولیه‌ی اپل واچ جدید

نسخه اولیه اپل واچ جدید موردی است که باید منتظر آن باشیم. سال ۲۰۱۵ بود که اولین نمونه از اپل واچ در سه مدل مختلف، با چندین بند و نرم‌افزارهایی که بر ارتباطات تمرکز داشتند، به بیرون عرضه شد. در خط تولید کنونی، این تنها بندها هستند که هم‌چنان نقش کلیدی خود را حفظ کرده‌اند. از آن زمان، اپل این دستگاه‌های پوشیدنی را حول محور جنبش و انفعالات انسانی پیش برده است و هدف ارتباط، در اولویت دوم قرار گرفته است.

اپل واچ در طول سال‌ها چندین طراحی مختلف به خود دیده است اما همه‌ی آن‌ها از شخصیت‌سازی یکسانی بهره برده‌اند. اپل واچ، WachOS را اجرا می‌کند. این پلتفرمی مخصوص اجرا بر روی اپل واچ‌ها با صفحه‌های کوچک خود هستند. امکاناتی مثل دکمه‌ی چرخان، بندهای قابل تعویض و نمایش‌گر OLED از طریق نسل‌های مختلف اپل واچ معرفی شده‌اند.

نمونه های اولیه از اپل واچ های جدید اپل

به تازگی تصاویری از نمونه‌ی اولیه‌ای از اپل واچ جدید به بیرون درز کرده که توجهات را به خود جلب کرده است. معمولاً اپل این نمونه‌های اولیه را برای تست در اختیار برخی از کاربران قرار می‌دهد تا کارآیی آن را بسنجند. در این تصاویر، اپل واچ را در یک جلد خاص می‌بینیم. این جلد بر روی نسخه‌ی نهایی وجود نخواهد داشت و عملکرد آن برای پنهان نگه داشتن هویت این نمونه‌ی اولیه در مکان‌های عمومی است. معمولاً اپل این نمونه‌های اولیه را بعد از استفاده از بین می‌برد اما به نظر می‌رسد که یک مورد از این نمونه، جان به‌در برده است.

همچنین بخوانید: واچ فیس های watchOS 7

 

نسخه اولیه اپل واچ جدید

اطلاعات فاش شده از نسخه ی جدید اپل واچ

با اطلاعاتی که از تصاویر به دست آمده است، می‌توان برخی از پیشرفت‌های WachOS را مشاهده کرد. از جمله نرم‌افزار Lisa Tester در صفحه‌ی این اپل واچ خودنمایی می‌کند. این نرم‌افزاری است برای تست SpringBoard و نمای کلی آن را نمایش می‌دهد. Lisa Tester از نام کارکتر لیزا سیمپسون از مجموعه‌ی تلویزیونی سیمپسون‌ها گرفته شده است و هم‌چنین به کامپیوترهای لیزا که اپل در دهه‌ی ۱۹۸۰ تولید می‌کرد نیز ارجاع دارد. برخی از نرم‌افزارهایی که در تصاویر به چشم می‌خورند، به نسخه‌ی نهایی WatchOS 1.0 UI شباهت دارند. اما نکته‌ی جالب دیگر این‌که، در این نمونه‌‌ی آزمایشی، خبری از دکمه‌ی چرخان نیست و به جای آن‌ها دو دکمه در کنار واچ قرار داده شده است. هم‌چنین دکمه‌ای شبیه به دکمه‌ی Home آیفون نیز بر روی این نمونه‌ی آزمایشی دیده می‌شود.

همچنین بخوانید: نحوه ی آپدیت کردن اپل واچ

این تصاویر کافی است تا توجهات برای عرضه‌ی نسخه‌ی جدید اپل واچ به اوج خود برسد. هنوز تاریخ دقیقی از عرضه‌ی نسخه‌ی بعدی در دست نداریم اما شاید در ۲۰۲۱ شاهد نسل تازه‌ای از این ساعت‌های هوشمند باشیم. آخرین نسخه‌های عرضه شده از این دستگاه، اپل واچ سری ۶ و اپل واچ SE هستند. اپل واچ سری ۶ با یک صفحه‌ی پرنورتر که همواره در حالت روشن باقی می‌ماند، در رنگ‌های تازه‌ای به بازار عرضه شد. هم‌چنین پردازنده‌ی سریع‌تری بر خود داشت که یعنی همه چیز سریع‌تر و موثرتر اجرا می‌شود. این مدل آلومینیومی، در رنگ‌های جدید آبی و قرمز نیز تولید شد و اپل رنگ سرامیکی را در نسل ششم از اپل واچ کنار گذاشت. اپل در این سری، از تراشه‌های U1 نیز بهره برد. هنوز عملکرد این تراشه‌ها دقیقاً مشخص نیست ولی ممکن است در آینده برای کار با ایرتگ (airtag) استفاده شوند.

اپل واچ SE نیز ظاهر مدرنی دارند و آخرین تکنولوژی‌ها را داراست. البته برخی از قابلیت‌ها در آن حذف شده است تا بتوان محصول را در قیمت پایین‌تری عرضه کرد. اپل این محصول خود را در رنگ‌های خاکستری، نقره‌ای و طلایی تولید کرده است. این مدل فاقد امکان ثبت نوار قلب و یا میزان اکسیژن خون است و از لحاظ پردازنده، یک نسل عقب‌تر از مدل سری شش قرار دارد. در عوض، این مدل در قیمت پایین‌تری عرضه می‌شود. حالا باید منتظر نسل بعدی اپل واچ‌ها و ویژگی‌های تازه‌اش بمانیم.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *