تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-62999938
روند سرویس Self Service Repair

تیم کوک از روند سرویس Self Service Repair اپل ابراز رضایت کرد

تیم کوک، مدیر عامل اپل نسبت به برنامه جدید شرکت تحت عنوان «Self Service Repair» ابراز رضایت کرده است و کاملا خوشبینانه، امیدوار است که این برنامه برای تکنسین‌ها و علاقه‌مندانی که برای انجام این کار آموزش دیده‌اند، ایده‌آل باشد. برنامه Self Service Repair اپل که در سال ۲۰۲۲ اجرایی خواهد شد، این فرصت را برای کاربران فراهم می‌کند تا قطعات و ابزارهای اصلی اپل برای تعمیرات رایج آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ قابل خریداری باشد و کاربران و تکنسین‌ها بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. تیم کوک مدیر عامل شرکت، در مصاحبه‌ای که حین افتتاح فروشگاه اپل در لس آنجلس داشته سات، در مورد ابتکار پشت این برنامه صحبت کرده و اطلاعاتی هم در مورد سایر زمینه‌ها ارائه کرد. کوک طی مصاحبه‌ای با KTLA این‌طور عنوان کرد:

ما متوجه شده‌ بودیم که افرادی می‌خواستند این کار را انجام دهند و برایش آموزش دیده‌اند. آن‌ها گروهی از تعمیرکاران محبوب هستند من به شخصه آن‌ها را دوست داریم و در تمام زندگی‌ام روی آن‌ها تمرکز کرده‌ام. احساس بسیار خوبی است که کتابچه راهنمایی را فراهم کنیم تا چنین افرادی با دریافت قطعات مورد نیاز خودشان، بتوانند قادر به انجام این کار باشند. بنابراین، اگر واقعا تکنسین هستید و دوست دارید که چنین کاری را انجام دهید، ما شما را دعوت می‌کنیم.

روند سرویس Self Service Repair

تیم کوک در ادامه هم عنوان کرد که فروشگاه اپل همواره برای کسانی که دوست ندارند تعمیرات را خودشان انجام دهند، فراهم بوده و خللی در روال قبلی شرکت ایجاد نخواهد شد. او به این نکته هم اشاره می‌کند که برای فصل بعد تعطیلات بسیار هیجان‌زده است و اپل بهترین مجموعه محصولات را برای این بازه زمانی در نظر گرفته است. تیم کوک اشاره کرد که علاقه‌مندی وی تنها مربوط به یک چیز خاص نیست و همه دستگاه‌های تولید شده توسط شرکت اپل را مانند فرزندانی می‌داند که بین‌شان هیچ تفاوتی نگذاشته و همه آن‌ها را به یک اندازه دوست دارد. وقتی هم از کوک پرسیده شد که ارتباط مردم با فناوری، به دلیل همه گیری ویروس کرونا چگونه تغییر کرده است، این‌طور پاسخ داد:

  • من معتقدم که کنار آمدن با زندگی روزمره‌مان اهمیت بیشتری پیدا کرده است. این ویروس ما را قادر ساخته است که با یکدیگر ارتباط بیشتری برقرار کنیم و حتی در زمینه کاری نیز این ارتباط را به شیوه‌ای متفاوت حفظ کنیم. من بسیار خوشبین هستم که کووید ۱۹ آخرین روزهای خود را سپری می‌کند، اما پس از آن جامعه در حالت ترکیبی قرار خواهد گرفت. ما درس‌هایی از این دوران آموخته و دورکاری یکی از آن‌ها است که من فکر می‌کنم همچنان بعد از پایان همه گیری نیز حفظ خواهد شد.

آینده کاری اپل

کوک طبق معمول، هیچ اشاره‌ای به نقشه راه آینده اپل ارائه نکرده و سکوت پیشه کرد. اما این نکته را هم اعتراف کرد که این شرکت روی واقعیت افزوده متمرکز شده است و روی هوش مصنوعی فعالیت می‌کند. تمرکز این شرکت همواره متمرکز به کسب استقلال بوده است و در به‌عنوان فناوری‌های اصلی جهان تکنولوژی روی آن‌ها کار می‌کند. حال باید منتظر ماند و دید که این برنامه جدید چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد و استقبال تعمیرکاران و کاربران نسبت به آن چگونه خواهد بود. موفقیت اپل در تامین قطعات مورد نیاز برای این برنامه، اهمیت ویژه‌ای دارد و گویا این شرکت طی بازه زمانی مانده تا شروع این برنامه، فرصت کافی برای تامین را دارد.

روند سرویس Self Service Repair

بسیاری از کاربران معتقد هستند که اپل رویکرد کلی خود را تغییر داده است و حال این اجازه را صادر کرده است که مردم و کارشناسان بیشتر به قطعات اصلی گوشی‌های آیفون دسترسی پیدا کنند. عده‌ای هم معتقد هستند که احتمالا به‌دلیل نداشتن تخصص بسیاری از کاربران در تعمیر آیفون، مدام به دلیل شکست وسایل خود در حین تعمیر به اپل شکایت خواهند کرد. چنین روندی در مورد تعمیر سایر دستگاه‌ها مانند تلویزیون، ماشین ظرفیت‌شویی، ماشین لباس‌شویی و غیره رخ داده است و باید دید که اپل چه برنامه‌ای برای این منظور دارد. بسیاری از کاربران هم حس خوبی نسبت به این تصمیم دارند و هم می‌تواند باعث رضایت مردم شده و هم درآمد بیشتری را نصیب اپل کند.

برنامه جدید اپل

اپل کتابچه راهنمای تعمیر را نیز در دسترس همگان قرار خواهد داد. پس از تشخیص توسط خود کاربر، مشتری با استفاده از یک فروشگاه اینترنتی ویژه، قطعات و ابزارهای لازم را سفارش می‌دهد. مصرف کنندگان برای دریافت اعتبار نسبت به قیمت اولیه خرید قطعات، باید قطعات هسته را همانند تعمیرگاه‌ها بازگردانده و بدین ترتیب، هزینه‌های خودشان را کاهش دهند.

این شرکت همچنین اعلام کرده است که فروشگاه تعمیرات جدید، بیش از ۲۰۰ قطعه و ابزار مجزا را ارائه می‌دهد و مشتریان قادر خواهند بود تا متداول‌ترین تعمیرات را در آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ خود انجام دهند. اپل همچنین توصیه می‌کند که بیشتر مصرف کنندگان که به دنبال تعمیرات گوشی خود هستند، به یکی از ۵ هزار سرویس ارائه شده یا ۲۸۰۰ لوکیشن بروند که برنامه تعمیرات اپل به‌صورت رسمی در آن‌ها ارائه می‌شود.

این مراکز تعمیرات مستقل اپل را به‌صورت کامل رسمی در اختیار شما می‌گذارند و اگر تخصصی در این زمینه ندارید و ترس از این دارید که در حین تعمیر، ساختار گوشی را با مشکل روبرو کنید، می‌توانید از همان روش‌های قبلی استفاده کرده و گوشی خود را به نمایندگی‌های مجاز ببرید. این برنامه جدید، با هزینه‌های پنهان نیز همراه خواهد بود که هنوز همه آن‌ها مشخص نشده است.

اپل با این کار سعی کرده است که تعمیر دستگاه‌های خودش را برای کاربران سهل کند و تکنسین‌ها نیز بتوانند کارشان را بهتر انجام داده و از قطعات معتبر برای تعمیر وسایل استفاده کنند. این‌ها تنها پیش بینی‌هایی است که انجام شده است و باید دید که در آینده روال چگونه پیش خواهد رفت. سیاست‌های اپل و در راس آن تیم کوک، کاملا مشخص است و امیدوار هستند که بیش از همه، تعمیرکاران و تکنسین دستگاه‌های اپل بتوانند کارشان را توسعه داده و بخشی از بار تعمیرات فروشگاه اپل در سرتاسر جهان را بردارند. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. فکر می‌کنید اپل با این برنامه جدید موفق خواهد شد؟ نظر شخصی شما در این رابطه چیست؟ در بخش کامنت‌ها با ما در ارتباط باشید.

منبع: بازرگانی سیب

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *