تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
حقوق تیم کوک

حقوق تیم کوک به درخواست خودش ۴۰ درصد کاهش می‌یابد

انتظار می‌رود که تیم کوک مدیرعامل اپل در سال ۲۰۲۳، در حدود ۴۹ میلیون دلار درامد داشته باشد که بسیار کمتر از درآمد ۹۹.۴ میلیون دلاری خود در سال ۲۰۲۲ بوده و به دنبال توصیه وی مبنی بر پاسخ‌گویی اپل با بازخورد سهامداران است. این خبر از آخرین پرونده اپل در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است. اپل موظف است که با SEC همکاری کرده و باید در مورد برخی از مسائل مربوط به سهامداران از آن درخواست کند. اکنون کمیته حقوق و دستمزد اپل با اجرای یک مشاوره Say on Pay با تعهد سهامداران گسترده‌تر در مورد غرامت مدیران در سال ۲۰۲۲، تغییراتی را در حقوق و سایر درآمدها اعلام کرده است.

کاهش درآمد تیم کوک

حقوق تیم کوک

در این پرونده آمده است: «کمیته جبران بازخورد سهامداران، عملکرد استثنایی اپل و توصیه‌ای از آقای کوک برای تنظیم غرامت خود در پرتو بازخوردهای دریافتی، متعادل است». کمیته جبران خسارت پس از آن غرامت سالانه هدف افسران اجرایی نامبرده ما را برای سال ۲۰۲۳ تصویب کرد. از جمله می‌توانیم به تغییراتی در درآمد مدیرعامل اشاره کنیم که تیم کوک هم از آن حمایت کرده و کمیته جبران خسارت هم معتقد است که پاسخ خوبی به فیدبک سهامداران می‌دهد. درآمد کوک شامل دستمزد فی النفسه و مبالغ مبتنی بر عملکرد بوده و کمیته غرامت آن را تنظیم می‌کند. غرامت کل هدف ۲۰۲۳ آقای کوک ۴۹ میلیون دلار خواهد بود که بیش از ۴۰ درصد از کل غرامت هدفش در سال ۲۰۲۲ پایین‌تر است.

بیشتر بخوانید: تیم کوک با نخست وزیر ژاپن در مورد حریم خصوصی کاربران صحبت کرد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *