تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-62999938
پشتیبان گیری Time Machine در مک بوک

برخی از کاربران هنگام پشتیبان گیری Time Machine در مک بوک با مشکل مواجه می‌شوند

تعدادی از کاربران ناشناخته مک او اس مونتری، گزارش داده‌اند که تایم ماشین (Time Machine) اپل در پشتیبان گیری اولیه از یک درایو با مشکل مواجه شده و عملکرد مناسبی ندارد. آن‌ها نتوانسته‌اند دلیلی برای چنین موضوعی پیدا کنند. طبق پست‌های جدیدی که در ردیت منتشر شده است، به مشکل به‌طور خاص مربوط به اولین باری است که قابلیت Time Machine تلاش می‌کند تا از یک درایو، نسخه پشتیبان تهیه کند. طی این مشکل، نه‌تنها پشتیبان گیری تکمیل نمی‌شود، بلکه فضای ذخیره‌سازی هم به دلیل نامشخصی اشغال می‌شود.

کاربری به‌نام Muhdakmi در ردیت این‌طور نوشته است که: «من اولین نسخه پشتیبان Time Machine خود را در مک او اس مونتری گرفتم. همه چیز به نظر خوب جلو می‌رفت و کم کم نسخه پشتیبان روی حافظه داخلی نوشته شده و فضایی از هارد نیز اشغال شد. اما وقتی که تهیه نسخه پشتیبان به پایان رسید و پیام (cleaning up) نمایش یافت، ناگهان عبارت None جلوی فیلدهای Oldest Backup و Latest Backup نمایش داده شدند.» این کاربر صحبت‌های خود را این‌طور ادامه داد که: «در نوار منو، پیام (Waiting For First Backup To Complete) همچنان نمایش داده شده و وقتی که نسخه پشتیبان را در حافظه داخلی و در Finder چک کردم، هیچ فایل پشتیبانی در آن قرار نگرفته و فضای ذخیره‌سازی هم اشغال شده نمایش یافته بود.»

مشکلات مشابه با مک او اس بیگ سور

پشتیبان گیری Time Machine در مک بوک

بیشتر بخوانید: بعضی از کارت های حافظه در مک بوک پرو ۲۰۲۱ کار نمی‌کنند

برخی از کاربران، با مک او اس بیگ سور هم مشکل مشابهی را تجربه کرده بودند. راه حلی که آن زمان برای برخی از کاربران کارساز بوده است، نصب نسخه جدید آن یعنی مک او اس مونتری بوده و حال با پدیدار شدن دوباره این مشکل، گویا باید تصمیمات بهتری اتخاذ یابد. سایت‌های معتبر هنوز این مشکل را تایید نکرده‌اند و نمونه‌های بیشتر و بررسی‌های کامل مورد نیاز است تا این موضوع به تایید برسد. یکی از کاربران این مشکل را با SSD حل کرده و مشکلی در بازیابی فایل مورد نظر نداشته است. کاربر دیگری هم از Time Capsule به‌عنوان یکی از بخش‌های Time Machine استفاده کرده و به‌خوبی توانست یکپارچگی نسخه‌های پشتیبان را تایید کند.

اپل هنوز اظهار نظری در این رابطه نداشته است و در حال حاضر، به نظر نمی‌رسد که تماس‌ها با پشتیبانی اپل پیرامون این مشکل افزایش پیدا کند. اما این امکان هم وجود دارد که به دلیل جدید بودن مشکل، هنوز کاربران به سمت آن نرفته‌اند و ممکن است که شاهد افزایش نمونه‌ها در روزهای آینده باشیم. Time Machine سیستم پشتیبان گیری اپل است که در تمام مک بوک ها گنجانده شده است. با این حال، جایگزین‌های سوم شخص هم وجود دارد که شما می‌توانید به جای آن استفاده کنید. شما هم می‌توانید با قابلیت پشتیبانی گیری تایم ماشین کار کرده و نتایج را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک گذارید. آیا شما هم با چنین مشکلی مواجه شده‌اید؟ در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال