تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
انتقال تصاویر از آیفون به کامپیوتر

تمام روش های انتقال عکس از آیفون به کامپیوتر

برای انتقال عکس و فیلم از آیفون به کامپیوتر با سیستم‌عامل ویندوز، به نرم‌افزار خاصی نیاز نخواهید داشت. شما حتی لزومی به استفاده از آیتونز نیز ندارید و تنها باید از یک کابل لایتنینگ به USB که برای شارژ گوشی‌های آیفون از آن استفاده می‌کنید، دسترسی داشته باشید.

درواقع، نرم افزار آیتونز اپل حتی از یک روش داخلی برای کپی کردن عکس‌ها از آیفون به کامپیوتر شما استفاده نمی‌کند. آیفون یک ویژگی همگان سازی عکس دارد، اما این گزینه فقط برای کپی کردن عکس‌ها از کامپیوتر به آیفون شما کاربردی است.

استفاده از File Explorer یا Windows Explorer

برای شروع، با استفاده از کابل لایتنینگ به USB آیفون یا آیپد خود، می‌توانید دستگاه خود را به کامپیوتر متصل کنید. این همان کابلی است که برای شارژ تلفن خود استفاده می‌کند.

اولین باری که دستگاه خود را به کامپیوتر متصل کنید، یک پنجره مشاهده خواهید کرد که از شما می‌خواهد، اعتمادسازی را نسبت به کامپیوتر تائید کنید. این پیام در صورت داشتن آیتونز در کامپیوتر خود، نمایش داده خواهد شد و در غیر اینصورت، تنها باید اجازه دسترسی به عکس و فیلم‌های خود را در این پنجره نمایش داده شده، صادر کنید. برای دسترسی کامپیوتر به عکس‌های خود، روی Trust یا Allow کلیک کنید. قبل از دیدن این پنجره، ممکن است که مجبور باشید تا قفل آیفون خود را باز کنید.

انتقال تصاویر از آیفون به کامپیوتر

آیفون شما به‌عنوان یک دستگاه جدید در بخش This PC در File Explorer ویندوز ۱۰ یا Computer در Windows Explorer ویندوز ۷ ظاهر خواهد شد. به این بخش رفته و روی آن دوبار کلیک کنید.

اگر آیفون را در زیر این بخش‌ها مشاهده نمی‌کنید، آیفون خود را از کابل جدا کرده و دوباره آن را متصل کنید. سپس اطمینان حاصل کنید که قفل آن باز شده باشد.

انتقال تصاویر از آیفون به کامپیوتر

روی پوشه DCIM در داخل دستگاه آیفون خود دوبار کلیک کنید. عکس‌ها و فیلم‌های شما در یک پوشه به نام 100APPLE ذخیره شده‌اند. اگر عکس و فیلم زیادی داشته باشید، پوشه‌های اضافی به نام 101APPLE، 102APPLE و غیره را نیز مشاهده خواهید کرد. اگر از آی‌کلود برای ذخیره کردن تصاویر استفاده می‌کنید، پوشه‌هایی با نام 101 Cloud، 100Cloud و غیره را نیز مشاهده خواهید کرد.

پوشه استاندارد DCIM تنها چیزی است که در آیفون خود خواهید داشت. از این بخش نمی‌توانید به هیچ فایلی در آیفون خود دسترسی پیدا کنید.

انتقال تصاویر از آیفون به کامپیوتر

عکس‌های خود را به‌صورت فایل JPG، فیلم‌ها را به‌صورت فایل MOV و اسکرین شات‌های خود را به‌صورت فایل‌های PNG مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید روی آن‌ها دوبار کلیک کنید تا از طریق آیفون و به‌صورت مستقیم قابل مشاهده باشند. همچنین شما می‌توانید آن‌ها را با استفاده از درگ و دراپ یا کپی و پیست در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

اگر فایلی را در پوشه‌ی DCIM خود حذف کنید، از حافظه‌ی آیفون شما نیز پاک خواهد شد.

انتقال تصاویر از آیفون به کامپیوتر

برای ایمپورت کردن تمام فایل‌های خود از آیفون، می‌توانید پوشه 100APPLE و هر پوشه‌ی دیگر را در داخل پوشه DCIM کپی و پیست کنید یا اینکه آن را درگ و دراپ کنید. این عملیات برای انتقال یا کپی کردن تمام فایل‌های DCIM کاربرد دارد و در صورتی که می‌خواهید، نسخه‌ای از آن‌ها را در گوشی خود همچنان حفظ کنید، به جای انتقال، باید آن‌ها را کپی کنید.

انتقال تصاویر از آیفون به کامپیوتر

اگر فایل‌هایی با فرمت HIEC را مشاهده می‌کنید، این موضوع نشان دهنده‌ی آن است که آیفون شما با استفاده از فرمت تصویر جدید HEIF عکس‌برداری می‌کند. این تنظیمات به‌صورت پیش فرض در iOS 11 وجود دارد، اما برای مشاهده‌ی چنین فایل‌هایی در ویندوز، حتما باید از یک نرم افزار خاص استفاده کنید.

با این حال، برای سازگاری بیشتر این تصاویر، نیازی نیست که HEIF را در گوشی آیفون خود غیرفعال کنید. تنها کافی است که در آیفون خود، به مسیر Settings > Photos رفته و با اسکرول به بخش پایین این صفحه، گزینه‌ی Automatic را در زیر Transfer to Mac or PC انتخاب کنید. آیفون شما در این حالت، هنگام ایمپورت کردن عکس‌ها به داخل کامپیوتر، به‌طور خودکار تصاویر را به فایل‌های JPEG تبدیل خواهد کرد.

اگر به جای آن، Keep Originals را انتخاب کنید، آیفون همان فایل‌های اصلی HIEC را در کامپیوتر به شما تحویل خواهد داد.

انتقال تصاویر از آیفون به کامپیوتر

ایمپورت کردن تصاویر با کمک نرم افزار Windows Photos یا سایر برنامه‌ها

هر برنامه‌ای که بتواند عکس‌ها را از دوربین دیجیتالی یا دستگاه USB ایمپورت کند، می‌تواند عکس را از آیفون یا آیپد نیز ایمپورت کند. آیفون یک پوشه DCIM به‌عنوان گزینه‌ی هدف دارد و بنابراین، دقیقا مانند هر دوربین دیجیتالی دیگر، این پوشه در اختیار برنامه‌های مختلف کامپیوتر قرار داده می‌شود. همان‌طور که هنگام استفاده از فایل منیجر ویندوز آن را مشاهده کرده‌اید، شما فقط باید آن را از طریق کابل لایتنینگ به USB متصل کرده و روی Trust کلیک کنید تا عملیات شروع شود.

به‌عنوان مثال، شما می‌توانید برنامه Photos موجود در ویندوز ۱۰ را باز کرده و سپس روی دکمه‌ی Import در نوار ابزار کلیک کنید تا برنامه بتواند مجوز انتقال فایل از آیفون شما را داشته باشد. عکس‌هایی که از این طریق ایمپورت می‌کنید، در پوشه Pictures شما ذخیره خواهد شد.

هر برنامه دیگری که عملکرد Import From Camera یا Import From USB را ارائه دهد، می‌تواند با آیفون شما نیز کار کند. بسیاری از برنامه‌های مدیریت تصاویر و عکاسی دیگر نیز چنین ویژگی‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

انتقال تصاویر از آیفون به کامپیوتر

همگام سازی تصاویر با استفاده از iCloud Photo Library یا ابزارهای دیگر

اگر نمی‌خواهید که آیفون خود را از طریق کابل به کامپیوتر خود وصل کنید، می‌توانید از سرویس‌های همگام سازی عکس آنلاین نیز استفاده کنید. این روش فقط عکس‌ها را از آیفون شما در فضای ابری آپلود نمی‌کند، بلکه وظیفه‌ی دانلود تصاویر در کلود را نز بر عهده خواهد داشت. در پایان، شما با یک کپی ذخیره شده در اینترنت و یک کپی ذخیره شده در کامپیوتر خود روبرو خواهید شد که همان کار قبلی را انجام می‌دهد.

به‌عنوان مثال، شما می‌توانید iCloud Photo Library را در آیفون خود با رفتن به مسیر Settings > Photos فعال‌سازی کرده و سپس به این ویژگی دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید آیفون خود را به ‌صورت خودکار در این شرایط قرار دهید تا تصاویر شما علاوه بر ذخیره‌سازی در حافظه داخلی، در حساب Apple iCloud نیز آپلود شوند.

انتقال تصاویر از آیفون به کامپیوتر

سپس می‌توانید آی‌کلود را در ویندوز خود نصب کنید و با اپل آی دی خود وارد آن سیستم شوید. شما در ادامه می‌توانید ویژگی Photos را در صفحه‌ی کنترلی آی‌کلود خود فعال کنید. روی دکمه‌ی Options کلیک کنید تا مکان ذخیره شدن تصاویر در کامپیوتر شما نمایش داده شده و بتوانید به سایر تنظیمات نیز دسترسی داشته باشید. عکس‌هایی که تهیه می‌کنید، به‌طور خودکار در iCloud Photo Library نیز آپلود خواهند شد و سپس نرم‌افزار آی‌کلود به‌طور خودکار، نسخه‌از آن‌ها را در کامپیوتر شما نیز دانلود خواهد کرد.

انتقال تصاویر از آیفون به کامپیوتر

البته این تنها برنامه‌آی نیست که می‌توانید برای همگام سازی تصاویر با کامپیوتر خود از آن استفاده کنید. برنامه‌های Google Photos، Dropbox و Microsoft OneDrive نیز برای آیفون وجود دارند که از همین ویژگی‌های آپلود و دانلود تصاویر به‌صورت خودکار پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید از ابزارهایی مانند Google Backup and Sync، Dropbox و OneDrive برای دانلود خودکار آن تصاویر در کامپیوتر خود استفاده کنید.

انتقال تصاویر از آیفون به کامپیوتر

فقط به‌خاطر داشته باشید که با این سرویس‌ها، در واقع آن پوشه‌ها را همگام‌سازی خواهید کرد. بنابراین، اگر فایلی از این پوشه‌ها را در کامپیوتر خود پاک کنید، این فایل در آیفون شما نیز پاک خواهد شد.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *