تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938

نحوه فیلم گرفتن از صفحه نمایش در مک

فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک بوک ، اقدامی کاربردی برای بسیاری از کسب و کارها و علاقه مندان به یادداشت های ویدیوئی است. شاید در وهله اول، فیلم گرفتن از صفحه مک برایتان دشوا به نظر آید اما این امر، بسیار ساده تر از آن است. ما در این مقاله قصد داریم؛ به معرفی روش های فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک بپردازیم.

فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک بوک به وسیله ی اپلیکیشن های:

 1. فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک بوک با QuickTime
 2. فیلم برداری از صفحه مک با Screenshot Utility
 3. فیلم برداری از صفحه نمایش مک با Viking Recorder Lite
 4. فیلم برداری از صفحه نمایش مک با Smart Recorder Lite

نحوه ی نصب و کار کردن با اپ های ذکر شده:

 • فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک بوک با QuickTime

 QuickTime یک برنامه از پیش نصب شده بر روی Mac است. شما با استفاده از این برنامه می توانید به فیلم برداری از صفحه نمایش مک بپردازید. کار کردن با این برنامه بسیار آن است برای این منظور کافیست برنامه QuickTime Player را اجرا کنید. سپس از منوی File بر روی گزینه New Screen Recorder کلیک کنید. لازم است برای ضبط، تنظیمات مربوطه را بررسی نمایید. به عنوان مثال اگر می خواهید صدای شما هم در فیلم ضبط شود، بر روی میکروفون داخلی کلیک نمایید.

پس از بررسی ضبط فیلم، وقت آن است که ضبط کردن را شروع کنید؛ بدین منظور با فشردن دکمه قرمز می توانید از تمام صفحه نمایش خود فیلم بگیرید. همچنین می توانید تنها بخشی از صفحه نمایش را انتخاب کنید، و ضبط آن را شروع کنید. پس از اتمام ضبط .بر روی دایره ای که در منوی نوار ابزار وجود دارد، کلیک کنید

برای ذخیره آن می توانید به منوی File بروید و بر روی گزینه Export کلیک نمایید.

فواید برنامه QuickTime

 • با توجه به اینکه این برنامه به صورت پیش فرض بر روی مک نصب شده است، شما محتمل پرداخت هیچ هزینه ای نخواهید شد.
 • می توانید بلافاصله پس از ضبط فیلم، آن را از طریق AirPlay یا گزینه های اشتراک گذاری share کنید.

بیشتر بخوانید: 6 اپ کاربردی برای ویرایش فیلم در آیفون و آیپد

 

 

 • فیلم برداری از صفحه مک با Screenshot Utility

یکی از جدیدترین روش های فیلم برداری از صفحه مک برای سیستم عامل macOS Mojave  فیلم برداری از طریق برنامه Screenshot Utility است. با این برنامه علاوه بر اینکه می توانید از صفحه نمایش مک خود فیلم برداری کنید، می توانید عکس هم بگیرید.

برای اجرا کردن برنامه کافیست؛ کلید هایCmd + Shift +5  را روی صفحه کلید خود فشار دهید

در پایین پنجره ای که باز می شود، دو گزینه تحت عنوان های Record Entire Screen و Record Selected Portion   وجود دارد که با فشردن هریک از آن ها می توانید، به فیلم برداری از صفحه نمایش مک خود بپردازید.

 Record Entire Screen برای فیلم برداری از کل صفحه نمایش است و Record Selected Portion برای فیلم برداری از قسمت خاصی از صفحه نمایش می باشد.

فواید برنامه Screenshot Utility

 • با توجه به اینکه ابزار اسکرین شات ویژگی جدیدی از macOS Mojave است، بنابراین نصب آن رایگان و بدون نیاز به نرم افزار است.
 • این برنامه شامل، ویژگی هایی هم چون یک میکروفون داخلی برای ضبط صدا، یک تایمر برای تنظیم ضبط های برنامه ریزی شده و امکان نمایش کلیک های ماوس برای ضیط فیلم های آموزشی است.
 • در این برنامه نیز می توانید همانند برنامه QuickTime بلافاصله از ضبط فیلم، آن را از AirPlay یا گزینه های اشتراک گذاری share کنید.فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک بوک

 

 • فیلم برداری از صفحه نمایش مک با Viking Recorder Lite

هرچند که با دو روش معرفی شده، نیازی برای استفاده از برنامه دیگری نیست اما برخی کاربران بر حسب سلیقه ترجیح می دهند، استفاده از برنامه های دیگر را تجربه کنند. ما در ادامه به معرفی سایر برنامه ها پرداختیم.

برنامه Viking Recorder Lite یکی دیگر از برنامه هایی است که استفاده از آن را به شما پیشنهاد می دهیم.  پس از نصب  این برنامه می توانید از تمام و یا بخشی از صفحه نمایش خود فیلم بگیرید. همچنین می توانید صدای خود را همراه فیلم ضبط کرده و یا حرکت موس و کلیک را ضبط کنید.

همچنین می توانید برای شروع، گزینه شروع ضبط صفحه و برای اتمام توقف ضبط را انتخاب نمایید.

ویژگی های برنامه Viking Recorder Lite

همانطور که می دانید  Viking Recorder Lite ویرایشگر فیلم داخلی و بارگیری کننده یوتیوب است.

 • برای اجرای این برنامه می توانید از کلیدهای میانبر استفاده کنید. لازم به ذکر است که این برنامه، قابلیت اشتراک گذاری فیلم هایتان را دارد.
 • با حرکت دادن پنجره ضبط جدید، می توانید پیش نمایش سریع فیلمی که گرفته اید را مشاهده کنید.

با بررسی و تعاریفی که از این برنامه داشتیم؛ اگر تمایل به استفاده از آن هستید، در وهله اول نسخه رایگان آن را که برای ضبط فیلم های مدت محدود است، امتحان کنید، در صورت رضایت، سپس نسخه کامل آن را خریداری نمایید.

DownloadViking Recorder Lite (Free) | Viking Recorder ($3)

فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک بوک

 

 • فیلم برداری از صفحه نمایش مک با Smart Recorder Lite

Smart Recorder Lite  یکی دیگر از برنامه های خوب برای فیلم برداری از صفحه نمایش است. جهت استفاده از این برنامه، می توانید برای شروع پس از دانلود و بررسی تنظیمات، بر روی شروع ضبط کلیک کنید. همچنین می توانید هریک از گزینه های مربوط به فیلم برداری از جمله ضبط از صفحه کامل یا جزئی، کیفیت صفحه نمایش، منبع صوتی و مسیر ذخیره شده را انتخاب کنید.

ویژگی های برنامه Smart Recorder Lite

 • Smart Recorder Lite به شما امکان می دهد از صفحه نمایش خود فیلم بگیری. یا از دوربین FaceTime HD استفاده کنید.
 • می توانید صدای خود را همراه با فیلم ضبط کنید.
 • همچنین می توانید، میزان کیفیت فیلم خود را انتخاب کنید. گزینه های کیفیت صفحه نمایش از پایین به بالا و گزینه های نرخ فریم از 1-30FPS است.

بیشتر بخوانید: چگونه از صفحه نمایش آیفون خود فیلم بگیریم؟

 

فیلم گرفتن از صفحه نمایش مک بوک

با بررسی و تعاریفی که از این برنامه داشتیم؛ اگر تمایل به استفاده از آن هستید، در وهله اول نسخه رایگان آن را که برای ضبط فیلم های مدت محدود است، امتحان کنید، در صورت رضایت، سپس نسخه کامل آن را خریداری نمایید.

همانطور که گفتیم فیلم برداری از صفحه نمایش با استفاده از ابزارهایی که طراحی شده، بسیار آسان است. امیدوارم این مطلب برای شما مفید فایده واقع شود. و یکی از این روش ها دقیقاً همان چیزی باشد که برای نمایش ضبط روی مک خود نیاز دارید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *