تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
معرفی watchOS 7.4

معرفی واچ او اس 7.4

سومین بتای نسخه‌ی توسعه دهنده از به‌روزرسانی نرم‌افزار watchOS 7.4 برای اپل واچ منتشر شده است و ویژگی‌های جدیدی را برای کاربران این دستگاه‌ها فراهم می‌کند. به ویژه کاربران آیفون می‌توانند از ارائه این به‌روزرسانی خوشحال باشند، چرا که دلایل جالبی برای آن‌ها داریم. این نسخه از سیستم‌عامل به اپل واچ اجازه می‌دهد که هنگام زدن ماسک به‌صورت به خاطر شیوع ویروس کرونا، Face ID و رمز عبور جای خودشان را به اپل واچ بدهند و بتوانید به کمک آن، قفل آیفون خود را باز کنید. در ادامه قصد داریم که این ویژگی را در تنظیمات Face ID and Passcode در آیفون مورد بررسی قرار دهیم.

هنگامی که Face ID صورت کاربر با ماسک تشخیص می‌دهد، آیفون می‌تواند از اپل واچ شما برای کردن قفل استفاده کند. اپل واچ شما باید در نزدیکی مچ دست شما قرار بگیرد تا قفل آن باز شده و توسط رمز عبور مورد محافظت قرار گیرد. در عمل، این ویژگی می‌تواند در دورانی که هنوز هم ویروس کرونا جولان می‌دهد، بسیار مناسب باشد و کار کاربران را راحت‌تر کند. به‌عنوان مثال، اگر اپل واچ خود را با رمز عبور مورد استفاده قرار دهید، می‌توانید لیست خرید خود را در گوشی بررسی کرده و هنگام خرید از فروشگاه‌های معتبر، بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور خود، آن را انجام دهید.

اگر قبل از استفاده از ماسک خود، قفل اپل واچ خود را از طریق آیفون و Face ID باز کنید، شما خواهید توانست که مرحله وارد کردن کدعبور در هر دو دستگاه را رد شده و سرعت کار خود را بالا ببرید. این ویژگی در مرحله اول، در اولویت بالاتری قرار دارد. می‌دانیم که جهان در حال تغییر سبک زندگی به‌خاطر همه گیر شدن ویروس کرونا است و همه‌ی سازمان‌ها تلاش می‌کنند که پوشیدن ماسک یا پوشش‌های بهداشتی دیگر، مانعی برای انجام کارهای مردم نشود. بدین ترتیب این نسخه از سیستم‌عامل به شما کمک خواهد کرد که کاربردهای عملی آن را حس کرده و برای اهداف حرفه‌ای یا فرهنگی از آن استفاده کرده و نیازی به درآوردن ماسک خود هم نداشته باشید.

معرفی watchOS 7.4

watchOS 7.4 برای اپل واچ، در حال حاضر در نسخه‌ی بتا در دسترس قرار گرفته است. iOS 14.5 برای آیفون، جهت استفاده از ویژگی باز کردن قفل موردنیاز شما خواهد بود.  Apple Fitness+ نیز می‌تواند معیارهای جدیدی از AirPay مانند تعداد ضربان قلب و فعالیت بدن را برای شما فراهم کرده و با نسخه‌های آینده watchOS و iOS نیز کار کند. هر دو به‌روزرسانی نرم‌افزاری، احتمالا در ماه‌های آینده انتشار خواهند یافت و می‌توانیم تمامی این امکانات را به‌صورت عمومی در اختیار داشته باشیم.

آموزش نصب نسخه‌ی بتا watchOS 7

توجه داشته باشید که قبل از اقدام به نصب watchOS 7، باید اطمینان حاصل کنید که برنامه توسعه دهنده بتا را برای iOS 14 در آیفون خود اجرا کرده باشید. در ادامه می‌توانید مراحل را به ترتیب دنبال کنید.

 • در آیفون و با اپل واچ خود وارد apple.com شوید.
 • روی Discover کلیک کنید.
 • روی watchOS کلیک کنید.
 • روی Download کلیک کنید.
 • در صورت درخواست، با Apple ID خود وارد سیستم شوید.
 • برای نصب نسخه‌ی بتای watchOS روی گزینه‌ی Install Profile کلیک کنید.
 • برای تائید درخواست مجهز برای نصب این سیستم‌عامل، گزینه‌ی Allow را انتخاب کنید.
 • روی Install کلیک کنید.
 • در صورت درخواست رمز عبور، آن را وارد کنید.
 • برای تائید روی Install کلیک کنید.
 • برای راه‌اندازی مجدد اپل واچ خود، روی Restart کلیک کنید.
 • پس از راه‌اندازی مجدد اپل واچ، مراحل نصب به حالت عادی بازخواهد گشت.

جمع‌بندی

بدین ترتیب ما سعی کردیم که دیدی از نسخه‌ی بتای توسعه دهنده watchOS 7.4 به شما بدهیم و ویژگی‌هایی که در این نسخه ارائه می‌شود را تحلیل کنیم. احتمالا با انتشار نسخه‌ی اصلی، بهتر می‌توانیم در مورد این ویژگی‌ها صحبت کرده و نحوه همگام سازی آن‌ها را با آیفون بررسی کنیم.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *