تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
توقف فعالیت در روسیه

توقف فعالیت در روسیه چه خطراتی برای اپل دارد؟

اپل در طول هفته اخیر، تحرکات زیادی برای خروج از بازار روسیه انجام داده است و همین می‌تواند تاثیر مالی خودش را نشان دهد. مهم‌ترین بحث در مورد روابط با تامین کنندگان است که بیشتر از درآمد اهمیت دارد. Apple Pay یکی از اولین خدماتی بود که در روسیه به‌دلیل حمله این کشور به اوکراین متوقف شد. سپس اپل تمام فروشگاه‌های آنلاین خود را هم در منطقه متوقف کرد. محقق مالی و مدیر صندوق تامینی، آقای دنیل مارتینز از وال استریت، استدلال کرده است که روسیه در حال حاضر احتمالا با یک فروپاشی اقتصادی مواجه است. او می‌نویسد: «اپل به‌عنوان یک فروشنده عمده محصولات و خدمات مصرفی جهانی، باید تحت تاثیر این اتفاقات قرار گیرد».

تاثیرات عدم فروش در روسیه

توقف فعالیت در روسیه

این تاثیر باید روی فروش مستقیم اپل و همچنین روی تامین کنندگان فناوری روسی و همکاری با این شرکت هم دیده شود. با این حال، مارتینز گزارش داده است که روسیه تنها ۲ درصد از اقتصاد جهان را تشکیل داده است و براساس برآوردهای جهانی در سال ۲۰۲۰، درآمد اپل از این منطقه بالغ بر ۲.۵ میلیارد دلار بوده است. مارتینز ادامه می‌دهد که: «این رقم برای بسیاری از شرکت‌ها بزرگ به نظر می‌رسد، اما برای اپل تنها ۱ درصد از کل فروشی است که در آن سال داشته است. فرض کنید حاشیه عملیات ترکیبی ۲۴ درصد و نرخ مالیات اپل هم ۱۴.۴ درصد در سال ۲۰۲۰ باشد. بنابراین، درآمد ۲.۴ میلیارد دلاری روسیه کمتر از ۳ سنت در EPS است که در مقایسه با ۳.۲۷ دلار اپل در سال مالی ۲۰۲۰ بسیار پایین‌تر دیده می‌شود».

بیشتر بخوانید: فروش آنلاین محصولات اپل در روسیه متوقف شد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *