تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
پردازنده های 5G گوشی آیفون و خرید قسطی گوشی آیفون

پردازنده های 5G گوشی آیفون

آیفون های سال 2020 پیشرفته ترین پردازنده های 5G موجود را خواهند داشت

در حالی که تقریبا یک سال به عرضه آیفون های سال 2020 که از 5G پشتیبانی می کنند مانده است، گزارش جدیدی منتشر شده است که این آیفون ها، پیشرفته ترین پردازنده 5G موجود در بازار را خواهند داشت.

تصویری از پردازنده های 5G گوشی آیفون

پردازنده های 5G گوشی آیفون و حرید قسطی گوشی آیفون
پردازنده های 5G

گزارشات اولیه صرفا حاکی از این بودند که هر 3 آیفون سال 2020 مجهز به 5G هستند اما این گزارش کمی دقیق تر به این مسئله پرداخته است.

طبق گفته Nikkei، پردازنده مذکور، X55 نام دارد که توسط شرکت آمریکایی Qualcomm ساخته شده است.

 تقاضا برای پردازنده های 5G گوشی آیفون که می توان دانلود های بسیار سریع تری با آن داشت، به قدری افزایش پیدا کرده است که منابع Qualcomm را دچار محدودیت کرده است.

اپل البته در دراز مدت قصد دارد تا پردازنده 5G اختصاصی خودش را بسازد که کارشناسان معتقدند این امر تا سال 2024 حاصل نخواهد شد ولی برخی گزارشات حاکی از این هستند که اپل به روند این کار سرعت داده است و پردازنده های اختصاصی تا سال 2022 ساخته خواهند شد.

 Nikkei همچنین می گوید که پردازنده سری A برای آیفون های سال آینده که A14 نام دارد، از پیشرفته ترین تکنولوژی 5 نانومتری بهره خواهد برد.

 اپل اولین شرکتی بود که از پردازنده های 7 نانومتری در قالب A12 استفاده کرد و حالا اولین شرکتی هم خواهد بود که از تکنولوژی 5 نانومتری استفاده می کند.

این منبع تایید کرده است که اپل در حال ساخت یک حسگر 3 بعدی برای دوربین پشتی آیفون است که می تواند برای اپلیکیشن های واقعیت افزوده مفید باشد.

همچنین طبق گفته این منبع حداقل 2 مدل از 3 آیفون سال آینده، صفحه نمایش OLED خواهند داشت؛ پیشرفته ترین تکنولوژی صفحه نمایش حال حاضر که روشنایی بیشتر، تضاد رنگ بهتر و امکان استفاده از صفحه نمایش منحنی را به همراه دارد.

اپل انتظار دارد که با آوردن 5G به آیفون، حداقل 80 میلیون دستگاه از این گوشی را به فروش برساند.
kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *