تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
اپل از ترامپ درخواست معافیت تعرفه گمرک کرد و خرید اقساطی محصولات اپل

اپل از ترامپ درخواست معافیت تعرفه گمرک کرد

درخواست اپل از ترامپ برای معافیت از تعرفه گمرک

اپل بار دیگر درخواستی رسمی را مبنی بر معاف شدن از پرداخت تعرفه گمرک انجام داده است؛ تعرفه ای که در ماه سپتامبر تحت تاثیر اختلافات آمریکا و چین قرار گرفت.

درخواست اپل از ترامپ برای معافیت از تعرفه گمرک برای محصولات اپل
درخواست اپل از ترامپ برای معافیت تعرفه گمرک

 طبق گزارشی از Bloomberg، آخرین درخواست رسمی اپل شامل دور دیگری از معافیت ها برای قطعات آیفون، آیپد، ایرپاد و اپل واچ است که مشمول تعرفه گمرکی 15 درصدی می شوند.

 اپل تا به اینجا نتوانسته است تا به طور کامل موافقت دفتر نماینده تجاری آمریکا را برای معافیت از تعرفه گمرکی قطعات محصولات خود که از چین وارد می شوند را به دست بیاورد.

 به عنوان مثال دونالد ترامپ در ابتدا گفته بود که اپل مشمول هیچ معافیتی بابت تعرفه گمرکی قطعات Mac Pro نمی شود اما در ماه سپتامبر بالاخره این تعرفه برای ده تا از قطعات برداشته شد و بقیه درخواست ها در پایان همان ماه رد شدند.

حالا اپل باز هم درخواست دیگری را به دفتر نماینده تجاری آمریکا برای معافیت از تعرفه گمرک 15 درصدی که شامل حال 11 تا از قطعات اپل واچ، iMac و برخی مدل های آیفون می شود را ارسال کرده است.

علاوه بر این ها، ایرپاد، هوم پاد، محصولات بیتس و همین طور باطری های آیفون و آیپد هم جزو آیتم هایی هستند که اپل قصد دارد تا واردات آنها را بدون پرداخت تعرفه گمرکی انجام دهد.

اپل برای توجیه این درخواست ادعا کرده است که نمیتواند منبع دیگری را غیر از چین برای تولید قطعات پیدا کند.
kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *