تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
شکست مالیاتی شرکت های بزرگ

فرانسه با شکست مالیاتی شرکت های بزرگ چشم به اتحادیه اروپا دوخته است

از آن‌جایی که کشورهایی مانند هند و ایالات متحده توافق جهانی را کنار گذاشته‌اند، فرانسه از اتحادیه اروپا در نبرد برای مالیات دیجیتالی کمک می‌گیرد. سازمان همکاری اقتصادی و توسعه اتحادیه اروپا نشان دهنده یک فشار جهانی برای اصلاح مالیات دیجیتال پیرامون غول‌های فناوری است. با این حال، اصلاح مالیاتی هنوز هم با موانع متعددی مواجه است. بر اساس گزارش بلومبرگ، وزیر دارایی فرانسه مدعی است که ایالات متحده، عربستان سعودی و هند توافق مالیاتی پیشنهادی این سازمان را کنار می‌گذارند. این امر منجر می‌شود که وزیر دارایی فرانسه از اتحادیه اروپا بخواهد که مسئولیت را بر عهده گیرد.

بحث‌های مالیاتی غول‌های فناوری

شکست مالیاتی شرکت های بزرگ

لومر وزیر دارایی فرانسه می‌گوید: «ما خواستار رفع انسداد وضعیت مالیاتی شرکت‌های بزرگ هستیم، اما شانس موفقیت‌مان بسیار اندک است. این امر مستلزم تعمیم مالیات دیجیتال به سطح اروپایی است». مذاکرات درباره مالیات دیجیتال از سال ۲۰۱۸ به شکلی متفاوت انجام می‌شود. فرانسه می‌خواست که از گوگل، اپل، فیس بوک و آمازون مالیات بگیرد تا بتواند خلاهای مورد استفاده شرکت‌ها را ببندد. اما در نهایت طی مذاکرات تجاری با ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ به تعویق افتاد. در نهایت، سازمان OECD یک طرح جدید مالیاتی جهانی را با حمایت ۱۳۷ دولت اعلام کرد. همان‌طور که وزیر دارایی فرانسه خاطرنشان کرد، این توافق بین المللی با شکست مواجه شده است. شما هم می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان گذارید. آیا این مالیات در نهایت تصویب خواهد شد؟

بیشتر بخوانید: اپل به جریمه ۸.۵ میلیون دلاری خود در فرانسه اعتراض خواهد کرد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *