تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
مشکل نویز و قطعی صدا در ایرپاد پرو

مشکل نویز و قطعی صدا در ایرپاد پرو

آیا تاکنون با صدای نویز و قطعی صدا در ایرپاد پرو خود مواجه شده‌اید؟ دقت کرده‌اید که ویژگی حذف نویز این دستگاه دیگر مانند گذشته عملکردی خوبی ندارد؟ اگر جواب شما مثبت است، این مطلب را دنبال کنید. احتمالا اپل پاسخ این پرسش‌ها و البته دلایل آن را می‌داند، چرا که در پی شکایات مکرر از طرف صاحبان ناراضی این دستگاه‌ها، راهنماهای جدیدی برای ایر پاد پرو منتشر کرده است دقیقا به چنین مشکلی می‌پردازد.

شکایات از جانب کاربرانی بوده است که معمولا دستگاه خود را به‌تازگی خریداری کرده‌اند و یک یا هر دو گوش ایرپاد به درستی کار نمی‌کرده است. این مشکلات توسط این کاربران در انجمن‌های اپل مطرح شده و باعث ایجاد موجی از اعتراضات شده بود. کاربران صدای شکننده‌ای را در گوش‌های دستگاه مشاهده می‌کرده‌اند که هنگام همگام‌سازی با آیفون، آیپد یا حتی مک ایجاد می‌شده است.

مشکل نویز و قطعی صدا در ایرپاد پرو

در این راهنما که تیم پشتیبانی اپل آن را منتشر کرده است، مراحل عیب یابی برای کسانی که با ویژگی حذف نویز و فعال‌سازی آن در ایرپاد پرو مشکل دارند، بیان شده است. همچنین کسانی که صدای خش خش یا استاتیک ناشی از پادهای محصول را می‌شوند نیز می‌توانید از این راه حل‌ها استفاده کنند.

در این راهنما در مورد مشکلات اخیر دستگاه صحبت شده است و در ابتدا شما با اطمینان حاصل کنید که جدیدترین مربوطه را در آیپاد تاچ، آیپد، آیفون یا مک خود استفاده می‌کنید. این بدان معنی است که احتمالا با دریافت یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری، بخش بزرگی از مشکلات پیرامون آن را حل خواهید کرد.

مشکل نویز و قطعی صدا در ایرپاد پرو

در مرحله‌ی دوم، باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه متصل شما به ایرپاد پرو، فاصله‌ی زیادی نداشته باشد و هیچ تداخل بی‌سیم یا مانعی نیز بین دستگاه و شما وجود نداشته باشد. همچنین کاربران باید سعی کنند که با استفاده از برنامه دیگری به موزیک یا آهنگ گوش فرا دهند تا مطمئن شوند که برنامه‌ی منبع دچار مشکل نشده باشد. این روند به این دلیل است که گاهی اوقات خود ایرپاد پرو مشکل نداشته است و نرم‌افزار مربوطه نمی‌تواند با ایرپاد پرو همگام‌سازی درستی داشته باشد.

اگر هنوز هم صدای نویزدار یا قطع و وصل مشاهده می‌کنید، اپل توصیه کرده است که حتما با پشتیبانی این شرکت در ارتباط باشید. اگر در محیط‌های پر سر و صدا، هنگام ورزش کردن یا انجام مکالمات تلفنی این مشکلات بیشتر می‌شود، می‌توانید مراتب را با دقت بیشتری بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش وصل کردن ایرپاد پرو به پلی‌استیشن ۴

برطرف کردن نویز و قطعی صدا در ایرپاد پرو

اگر سیستم لغو نویز ارائه شده توسط ایرپاد پرو، همانند گذشته عملکرد موثر و خوبی ندارد، اپل در راهنمایی که توسط پشتیبانی منتشر شده است، اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.
این شرکت بازهم توصیه کرده است که دستگاه‌های همگام‌سازی شده با ایرپاد پرو حتما باید به‌روز باشد. در کنار آن می‌توانید از به‌روزرسانی کامل ایرپاد پرو نیز اطمینان حاصل کنید. برای این کار، ایرپاد پرو خود را به دستگاه خود متصل کرده و به بخش Settings > General > About > AirPods Pro بروید.

اپل در ابتدا توصیه می‌کند که از فعال بودن حالت لغو نویز دستگاه اطمینان حاصل کنید. اگر اینگونه است، سعی کنید شبکه‌ی مشبک مانند را که در بالای هدفون قرار دارد را تمیز کنید. طبق گفته‌ی اپل، بقایای جمع شده یا موم کثیف روی گوش، می‌تواند باعث کاهش صداهای باس شده و صداهای پس زمین را افزایش دهد. بدین ترتیب صدا مانند صدای خیابان یا هواپیما به گوش شما خواهد رسید.
بنابراین حال سوال اینجاست که چگونه باید ایرپاد پرو خود را تمیز کنید؟ اپل می‌گوید که اگر آبی در نوک گوش‌های این محصول جمع شده است، باید ایرپاد را روی پارچه‌ای نرم و خشک و البته بدون پرز قرار داده و نوک آن را به سمت پایین چرخانده و به آن ضربه بزنید. بدین ترتیب به احتمال زیاد تمام کثیفی‌ها از بین رفته و می‌توانید ایرپاد تمیزتری داشته باشید.

سپس در مرحله‌ی بعدی، نوک گوش ایرپاد را بیرون آورده و آن را با آب بشویید. در مرحله‌ی بعد، آن‌ها را با یک پارچه‌ی بدون پرز خشک کنید. بعد از اینکه کثیفی‌های بخش سیلیکونی محصول را حذف کردید، می‌توانید با استفاده از یک چوب پنبه‌ای خشک، مش‌های موجود در بالای گلگیرها را تمیز کنید.

اگر هنوز هم مشکل دارید

مجددا و در صورت ادامه‌ی نویز و قطعی صدا در ایرپاد پرو، می‌توانید با پشتیبانی اپل در ارتباط باشید. توصیه می‌کنیم که تمامی این مراحل را خودتان انجام داده و در صورت عدم رفع مشکل خود، با پشتیبانی اپل تماس بگیرید. شما می‌توانید در آینده دستگاه خود را تعویض کرده یا آن را توسط اپل تعمیر کنید. ایرپاد پرو در اکتبر سال ۲۰۱۹ عرضه شده است و بنابراین هنوز هم کاربران می‌توانند از ضمانت محصول استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: روش تشخیص ایرپاد پرو فیک از ایرپاد پرو اصلی

اغلب افرادی که با نویز و قطعی صدا در ایرپاد پرو مواجه شده‌اند، تصور می‌کنند که یک مشکل داخلی در ایرپاد پرو آن‌ها ایجاد شده است و قطعه‌ای از دستگاه حالت شل و ول دارد. برخی از کاربران هم فکر می‌کنند که مشکل در خارج از ایرپاد پرو جریان دارد و دستگاه‌های همگام‌سازی شده نمی‌توانند به درستی صوت را منتقل کنند. این افراد در ابتدا سعی می‌کنند که لرزش‌های کوچکی را در دستگاه ایجاد کرده و حالت‌های مختلف ایرپاد همچون لغو نویز یا تقویت صدا را روشن و خاموش می‌کنند.

مشکل نویز و قطعی صدا در ایرپاد پرو

این کارها سبب نمی‌شود که نویز و قطعی صدا در ایرپاد پرو برطرف شده و هنوز هم صدای خش خش شدیدی این افراد را آزار می‌کند. باید دید که بعد از ارائه راه حل توسط پشتیبانی اپل، کاربران هنوز هم با این مشکل روبرو خواهند بود یا خیر. احتمالا با بالاگرفتن این مشکل بعد از عدم حل آن توسط این راه حل‌ها، اپل اقدام به ارائه به‌روزرسانی نرم‌افزاری یا تعمیر دستگاه‌ها خواهد کرد. فعلا باید منتظر ماند و دید که انجمن‌های مربوط به این مشکل چه واکنشی در آینده خواهند داشت

حدس و گمان‌های دیگری هم وجود دارد که نشان دهنده مشکل سخت‌افزاری این مسئله است، اما به‌نظر نمی‌رسد که اپل بتواند چنین چیزی را بپذیرد. مشکلات سخت‌افزاری نهایتا مربوط به بروز تداخل در مسیر و دور بودن دستگاه از ایرپاد پرو خواهد بود و چیز بیشتری نمی‌تواند باشد.

بیشتر بخوانید: صدای سه بعدی ایرپاد پرو در iOS 14

راه حل‌هایی که توسط اپل ارائه شده است، بعد از چندین روز نتیجه خواهند داد و کاربرانی که موفق به حل مشکل خود نشده‌اند، از پشتیبانی اپل این موضوع را پیگیری خواهند کرد. اگر این مشکل برای کاربران زیادی رخ داده باشد، احتمالا هنوز هم در انجمن‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف مطرح شده و اپل می‌تواند واکنش جدی‌تری نسبت به این موضوع نشان دهد.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال