تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
رشد اپ استور

رشد اپ استور و گوگل پلی در ابتدای سال ۲۰۲۲ یکنواخت بوده است

بازار جهانی اپلیکیشن‌ها از سال ۲۰۲۱ با نرخ‌های متوسطی رشد می‌کنند، اما همچنان اپ‌استور به‌طور قابل توجهی درآمد بیشتری از گوگل‌پلی داشته است. براساس گزارشی که اخیرا منتشر شده است، درآمد ایجاد شده برای اپ‌استور در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، بیش از دو برابر گوگل‌پلی بوده است. درآمد اپ‌استور برای این دوره سه ماهه، ۲۱.۸ میلیارد دلار گزارش شده است که در مقایسه با ۱۰.۷ میلیارد دلار گوگل پلی است. هر دو فروشگاه، نشان از رشد همه دسته بندی‌های خودشان را دارند و همه دستگاه‌ها هم به یک اندازه رشد پیدا کرده‌اند. اپلیکیشن‌های پزشکی نسبت به سال گذشته، ۱۰۲ درصد رشد پیدا کرده و اپ‌های مسیریابی هم ۲۴ درصد رشد داشته‌اند.

نرخ رشد دسته بندی‌های مختلف برنامه‌ها

رشد اپ استور

در این میان اپلیکیشن‌های مسافرتی، تجاری و خرید را هم داریم که در رتبه اول قرار دارند. دسته‌بندی مربوط به آب و هوا، سبک زندگی، اخبار و بازی‌ها در مقایسه با نتایج سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، رشد کاهشی داشته‌اند. دسته‌بندی بازی بیشترین ضربه را دریافت کرده و در طول سال، ۳.۸ درصد از میزان استفاده کاربران را از دست داده است. دانلود اپلیکیشن در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ برای اپ‌استور حدود ۸.۵ میلیارد و برای گوگل پلی ۲۸.۳ میلیارد دلار بوده است. این میزان تنها یک درصد رشد را نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد. پنج برنامه برتر دانلود شده برای آیفون و آیپد به ترتیب تعداد نصب، عبارت است از: اینستاگرام، واتسپ، یوتیوب، تیک تاک و فیس بوک که همگی اپ‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی هستند.

بیشتر بخوانید: اپل به قوانین پیشنهادی اپ استور ژاپن اعتراض کرد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *