تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
درآمد اپل از اشتراک اپ استور

درآمد اپل از اشتراک اپ استور دو برابر بیشتر از گوگل‌پلی بوده است

اپل موفق شده است که در سال ۲۰۲۱، ۱۳.۵ میلیارد دلار از اشتراک مربوط به اپ‌استور در زمینه‌های غیر بازی را کسب کند و این میزان نسبت به ۴.۸ میلیارد دلار گوگل‌پلی بسیار بالاتر است. البته رشد گوگل‌پلی سریع‌تر بوده است و در آینده می‌تواند اپل را در این زمینه با چالش روبرو کند. اپ‌استور اپل به‌طور کلی در مقایسه با گوگل و سایر رقبا، هزینه بیشتری را برای برنامه‌ها، اشتراک‌ها و خرید‌های درون برنامه‌ای دریافت می‌کند. داده‌هایی که به اشتراک گذاشته شده است، نشان می‌دهد که چنین روندی در سال ۲۰۲۱ هم به همین صورت بوده است و مشتریان ۱۳.۵ میلیارد دلار برای خرید اشتراک از اپل هزینه کرده‌اند و این هزینه‌ها جمعا در ۱۰۰ سرویس غیربازی خرج شده است.

میزان درآمد اپل از اپ‌استور

درآمد اپل از اشتراک اپ استور

براساس این گزارش، درآمد اپل ناشی از اشتراک اپ‌استور نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد رشد داشته است و از ۱۰.۳ میلیارد دلار به این رقم رسیده است. گوگل‌پلی بیش از دو برابر نسبت به اپل رشد داشته است و با رشد ۷۸ درصدی، به ۴.۸ میلیارد دلار دست پیدا می‌کند. با وجود این رشد عظیم، درآمد گوگل‌پلی هنوز هم از نصف اپ‌استور پایین‌تر است. اعداد مربوط به خارج از ایالات متحده هم نتایج مشابهی به دنبال دارد. اپ‌استور در خارج از ایالات متحده ۶ میلیارد دلار و گوگل‌پلی هم ۲.۵ میلیارد دلار به‌دست آورده است. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در مورد این آمار و ارقام با ما به اشتراک گذارید.

بیشتر بخوانید: اپل رکورد درآمد مالی فصل تعطیلات خود را شکست

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *