تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
ویژگی های جدید ضد تعقیب AirTag اپل

ویژگی های جدید ضد تعقیب AirTag اپل در بتای چهارم iOS 15.4 وجود دارد

اپل برخی از ویژگی‌های وعده داده شده ضد تعقیب ایرتگ خود را در آخرین نسخه بتا آپدیت iOS 15.4 خود معرفی کرده است. می‌دانیم که گزارش‌های زیادی پیرامون استفاده نادرست از ایرتگ اپل منتشر شده است و به‌همین واسطه، اپل از اوایل ماه فوریه، فهرستی از تغییرات و به‌روزرسانی‌ها را با هدف تقویت ویژگی‌های ضد تعقیب لوازم جانبی خود منتشر کرد. در آن زمان، اپل اعلام کرد که این ویژگی‌ها در به‌روزرسانی‌های آینده ارائه خواهند شد. اپل چهارمین نسخه بتا از به‌روزرسانی آینده iOS 15.4 را منتشر کرده و براساس گزارش‌های اولیه، برخی از تغییرات وعده داده شده برای ایرتگ اپل هم در این نسخه وجود دارد.

قابلیت‌های جدید ضد تعقیب اپل

ویژگی های جدید ضد تعقیب AirTag اپل

به‌طور مثال، اپل پیام‌های جدید را به صفحه اجرای ایرتگ اضافه کرده است و به کاربران توصیه می‌کند که: «استفاده از ایرتگ برای ردیابی افراد، بدون رضایت آن‌ها در بسیاری از مناطق جهان جرم محسوب می‌شود». همچنین اشاره کرده است که ایرتگ به گونه‌ای طراحی شده است تا توسط قربانیان قابل شناسایی بوده و مجریان قانون را قادر سازد تا صاحبان آن‌ها را شناسایی کند. علاوه بر این، MacRumors هم تاکید کرده است که اپل تغییرات ایرتگ دیگری را هم به نسخه بتا جدید اضافه کرده است. از جمله آن‌ها می‌توانیم به رفع باگ‌هایی که کاربران را سردرگم می‌کرد، اشاره کنیم. به‌طور خاص، مشکل مربوط به «لوازم جانبی ناشناخته» بود که فقط می‌توانست توسط ایرپاد مختلف یا Find My لوازم جانبی فعال شود و نه ایرتگ.

اپل تغییرات جزئی دیگری را هم اعمال کرده است و از جمله آن‌ها می‌توانیم به حذف قابلیت غیرفعال کردن هشدارهای ایمنی اشاره کنیم. در عوض، اپل گزینه‌هایی را هم برای سفارشی سازی اعلان‌های ردیابی و اعلان‌های شبکه Find My اضافه کرده است. مکانیسم ضد تعقیب اپل، که احتمالا در iOS 15.4 معرفی خواهد شد، تنها بخشی از مجموعه گسترده‌ای از راه حل‌ها برای سو استفاده از ایرتگ هستند. در اوایل سال ۲۰۲۲ هم اپل اعلام کرد که ویژگی‌های دیگری مانند جستجوی دقیق برای ایرتگ‌های ناشناخته و بوق با صدای بیشتر را منتشر خواهد کرد و همه این‌ها می‌توانند امنیت این دستگاه را برای کاربران بیشتر کنند.

بیشتر بخوانید: دستگاه شبیه ساز AirTag روی ویژگی‌های ضد تعقیب اپل کار می‌کند

حققین امنیتی یک شبیه سازی از ایرتگ اپل ایجاد کرده‌اند تا به اپل اثبات کنند که دستگاه و ویژگی‌های حفاظتی ردیابی شبکه Find My آن را می‌توانند دور بزنند. ایرتگ اخیرا میزبان گزارش‌های زیادی بوده که اکثر آن‌ها شامل ردیابی و نقض امنیت اشخاص است. با وجود اینکه اپل ویژگی‌های متعددی برای محدود کردن استفاده از آن ارائه کرده است، اما هنوز هم ایرتگ به‌عنوان دستگاه برای سرقت و تعقیب استفاده می‌شود. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. به نظر شما راهکارهای اپل می‌تواند از حجم مشکلات ایرتگ بکاهد؟

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *