تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
ر

اپل از نظر میزان رشد فروش در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ اول بوده است

شرکت تحقیقات گارتر اعلام کرده است که فناوری 5G میزان تقاضای گوشی آیفون را بالا برده و سبب شده است که در پایان سال ۲۰۲۱، اپل تبدیل به برترین فروشنده گوشی‌های هوشمند در جهان تبدیل شود. نیمه اول سال ۲۰۲۱ شاهد بازگشت فروش گوشی‌های هوشمند پس از سقوطی بی‌سابقه در سال ۲۰۲۱ به واسطه ویروس کرونا بوده‌ایم. با این حال، در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، کمبود عرضه، تاثیر خود را روی فروش هم نشان داد. انشول گوپتا از گارتنر در بیانیه‌ای اعلام کرد که: «بهبود چشم‌انداز مصرف کننده، کاهش میزان تقاضا از سال ۲۰۲۰ در بازار‌های بزرگ، مانند هند و چین، به افزایش فروش در نیمه اول سال کمک کرد. با این حال، این روند در نیمه دوم سال معکوس شده و حتی تقاضای بالای مصرف کنندگان هم تاثیری روی آن نداشت».

عملکرد اپل و سامسونگ در سال ۲۰۲۱

میزان رشد فروش

مدیر ارشد تحقیقاتی در این رابطه می‌گوید: «در نتیجه وضعیتی که برای انبار موجودی‌ها رخ داده و قطعات را محدود کرد، میزان فروش بالای احتمالی تا سال ۲۰۲۲ به تاخیر انداخته شد». در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱، اپل با رشد ۳.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، توانست جایگاه اول را کسب کند. گارتنر این عملکرد را به‌دلیل تقاضای بالا برای فناوری 5G عنوان کرده بود. سامسونگ هم در این سه ماهه رتبه دوم را کسب کرد، اما طبق گزارش‌ها، این برند نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰، رشد ۱۱ درصدی را تجربه کرده است. در کل سال ۲۰۲۱ هم سامسونگ بیشترین میزان فروش گوشی‌های هوشمند را با حدود ۲۷۲ میلیون در مقایسه با میزان ۲۳۹ میلیون دستگاه اپل ثبت کرده است.

بیشتر بخوانید: بزرگ‌ترین فروشگاه اپل در روسیه به‌طور موقت بسته شد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *