تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
صنعت محاسباتی جهان

صنعت محاسباتی جهان ۴۰ سال پیش با اپل لیزا تغییر پیدا کرد

می‌دانیم که تقریبا همه فناوری‌های جدیدی که مک به جهان معرفی کرد، یک سال پیش‌تر از معرفی از مک با اپل لیزا هم وجود داشته است. اپل لیزا (Apple Lisa) که در ۱۹ ژانویه ۱۹۸۳ معرفی شد، در نهایت به‌عنوان پروژه‌ای شکست خورده کنار رفت. این پروژه اعلان عمومی نداشته و مشابه با رویدادهای امروزی عرضه نشد. اپل لیزا در مرکز فلینت اپل – جایی که بعدها مک، آی مک، آیفون ۶ و اپل واچ در آن معرفی شدند – رونمایی شد. این امکان معرفی برای همیشه در سال ۲۰۱۹ تعطیل شده و اگرچه، طبق نقشه‌های اپل و گوگل من در ژانویه ۲۰۲۳، تخریب برنامه ریزی شده این مرکز هنوز انجام نشده است.

ماهیت اپل لیزا

صنعت محاسباتی جهان

بخشی از کالج De Anza در کوپرتینو همراه با این مرکز تعطیل شده و مراسم ویژه‌ای هم برای آن در نظر گرفته بودند. البته در هیچ کدام از این موارد، به اپل لیزا اشاره‌ای نشد. شاید این موضوع عمدتا به این دلیل است که اپل لیزا تحت الشعاع اتفاق بعد خودش بوده است. راه‌اندازی آن در ۴۰ سال گذشته خصوصی بوده است و به طرح داخلی معرفی محصول در ۱۴ ژانویه ۱۹۸۳ مربوط می‌شد. همین مورد ثابت می‌کند که چرا ما به کامپیوترهایی مانند لیزا و مک یا حداقل پرینترهای اسکنر آن‌ها نیاز داشتیم. طرح بازاریابی برای سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۵ بوده و توسط دیوید تی کریگ نوشته شده و توسط مدیران اپل هم تایید می‌شد. به‌طور قابل توجهی هم مدیران زیادی از افراد کلیدی پشت اپل لیزا بودند، اما استیو جابز هیچ‌گاه وارد این پروژه نشد.

بیشتر بخوانید: اسپاتیفای خواستار اقدام قاطع علیه اپل شده است

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *