تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
ر

اپل احتمالا فناوری Touch ID را به کنترلر Apple TV اضافه می‌کند

طبق یک پتنت جدید، اپل می‌تواند با ادغام فناوری تاچ آی دی خود در کنترلر، دوباره سیستم کنترل از راه دور اپل تی وی را متحول کند. همان‌طور که لیکرهای مختلف فاش کرده‌اند، اپل پتنت جدیدی را برای بخش تلویزیون، دستگاه‌های خانگی، درها و لوازم خانگی ثبت کرده است و این مورد ارتباط نزدیکی با احراز هویت بیومتریک دارد. فرض بر این گذاشته شده است که این پتنت در واقع یک کنترل از راه دور برای Apple TV خواهد بود، اما گزینه دیگر هم می‌تواند یک کنترل از راه دور هوم کیت همراه با تاچ آی دی برای این دستگاه باشد. این سردرگمی ایجاد شده، ناشی از این واقعیت است که پتنت در واقع کاربردی است و چندان مربوط به طراحی یک محصول جدید نمی‌شود. بنابراین، هیچ تصویری از دستگاه هم در آن موجود نیست.

پتنت جدید اپل مرتبط با یک سیستم بیومتریک

در عوض، پتنت به طور کامل ایده اپل را توصیف کرده است. عمدتا یک سیستم بیومتریک می‌بینیم که همراه با یک کنترل از راه دور قرار گرفته است. این سیستم کنترل از راه دور، دارای یک یا دو حسگر تاچ آی دی است و می‌تواند برای اپل تی وی یا اتوماسیون خانه هوشمند مدنظر گرفته شود. همچنین، این احتمال هم وجود دارد که چندین نوع سیستم احراز هویت بیومتریک هم در کار باشد. در ادامه خلاصه‌ای از این پتنت را با همدیگر می‌خوانیم که می‌تواند جالب باشد:

کنترلر Apple TV

یک دستگاه الکترونیکی دارای حداقل یک تنظیم عملیاتی، مانند یک تنظیم قدرت است و با حداقل یک حالت اول و یک حالت دوم خواهد بود. دستگاه الکترونیکی ما می‌تواند از یک کنترل کننده هم استفاده کند تا داده‌های وضعیت و داده‌های مجوز را از یک منبع خارجی دریافت کند. به‌عنوان یک سیستم کنترل از راه دور، کنترل کننده می‌تواند دسترسی لازم برای یک وضعیت از تنظیمات عملیاتی را پس از دریافت داده‌های دارای مجوز، که مربوط به خروجی هستند را از حداقل یک حسگر بیومتریک مرتبط با کنترل از راه دور، فعال کند.

فقط به خاطر داشته باشید که پتنت‌های اپل همیشه هم قرار نیست که به یک محصول معرفی شده که کاربران توانایی خرید آن را داشته باشند، منتهی نمی‌شود. با این وجود، جالب خواهد بود که ببینیم شرکت مستقر در کوپرتینو، چه ایده‌هایی در ذهن خود دارد. این شرکت حرکت بالقوه‌ای می‌تواند در سال جاری برای این منظور داشته باشد و صنعت خانه‌های هوشمند خود را متحول کند. می‌توانیم که اپل برنامه‌ریزی جامعی برای این منظور انجام داده است و این روند چندان هم دور به نظر نمی‌رسد.

بیشتر بخوانید: گوگل قرارداد جدیدی برای بازگشت شبکه های دیزنی به YouTube TV منعقد کرد

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. به نظر شما سرنوشت این پتنت به چه شکلی خواهد بود؟ در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *