تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
استفاده از تگ در برنامه Notes اپل

آموزش استفاده از تگ در برنامه Notes اپل

اپل در اواخر سال ۲۰۲۱، تگ‌ها را به برنامه Notes خود اضافه کرده و به کاربران کمک کرد که سازماندهی یادداشت‌های خود را بهتر انجام دهند. حتی شما می‌توانید از تگ‌ها برای ایجاد پوشه‌های هوشمند استفاده کرده و مجموعه‌ای از یادداشت‌ها که توسط تگ جمع‌آوری می‌شوند را داشته باشید. این روند بدون توجه به پوشه‌ای خواهد بود که شما آن‌ها را ذخیره‌سازی کرده‌اید.

نحوه کار تگ‌ها در Apple Notes

تگ‌های برنامه Notes به شکل هستگ‌هایی مانند #work یا #travel هستند. این تگ‌ها را می‌توانید در هر جایی از برنامه به کار ببرید. هنگامی که یادداشتی را بعد از یک فضای خالی ایجاد می‌کنید، رنگ آن تغییر پیدا می‌کند و می‌توانید با کلیک روی آن، یادداشت‌هایی با همان تگ را هم پیدا کنید. این تگ‌ها به دلیل تکیه روی سیستم هشتگ، باید به‌صورت پیوسته مورد استفاده قرار گیرند. اگر می‌خواهید برچسب‌هایی با چند کلمه ایجاد کنید، باید از خط فاصله یا آندرلاین استفاده کنید.

استفاده از تگ در برنامه Notes اپل

هر تگی که ایجاد می‌کنید، در صفحه اصلی برنامه Notes شما در iOS 15 و iPadOS 15 یا نسخه‌های جدیدتر دیده می‌شوند. حتی می‌توانید به نوار کناری برنامه Notes در مک بوک خود هم مراجعه کنید که شیوه استفاده ساده‌تری در مک او اس مونتری پیدا کرده‌اند. از آن‌جایی که تگ‌ها تنها با انتشار iOS 15 و iPadOS 15 برای آیفون و آیپد و مک او اس مونتری برای مک بوک به برنامه Apple Notes اضافه شده‌اند، یادداشت‌هایی که از تگ‌ها در دستگاه‌های قدیمی که با آخرین نسخه از سیستم‌عامل موبایل و دسکتاپ اپل به‌روزرسانی نشده باشند، پنهان خواهند شد. هنگامی که تگ آن‌ها را حذف می‌کنید، یادداشت دوباره در این دستگاه‌ها نشان داده می‌شود.

ایجاد پوشه‌های هوشمند با تگ‌ها

یادداشت‌ها را می‌توانید در پوشه‌ها قرار دهید تا بتوانید تقسیم صحیحی بین تمام یادداشت‌های خود با استفاده از تگ‌ها داشته باشید. پوشه‌های هوشمند با گروه‌بندی مجموعه یادداشت‌های بهم مرتبط هستند که با استفاده از تگ‌های اختصاص یافته، راهی برای سازماندهی بهتر آن‌ها فراهم شده است. بنابراین، اگر یک پوشه «work» و «personal» دارید، همچنان می‌توانید یادداشت‌های خود را برای مرور آسان جدا نگه دارید. اما اکنون می‌توانید با اضافه کردن تگی مانند #receipts برای خرید، همه یادداشت‌های یک نوع خاص را به راحتی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی اپلیکیشن Apple Notes برای آیفون و آیپد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *