تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
معادن متعارض

اپل ۱۲ تامین کننده دیگر را به‌دلیل بهره برداری از معادن متعارض حذف کرد

اپل گزارش داده است که در سال ۲۰۲۱، به دلیل نگرانی در زمینه استخراجی که آن‌ها در مناطق درگیری مسلحانه دارند، همکاری خود را با ۱۲ کارخانه ذوب و پالایشگاه متوقف کرده است. این گزارش‌های مشابه در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۱۹ هم ارائه شده بود و اپل به‌طور رسمی به SEC اطلاع داده بود که ممیزی‌هایی را در زمینه تامین مواد معدنی خود انجام داده است. این شرکت بیان کرده است که تمام کارخانه‌های ذوب و پالایشگاه‌های موجود، در این ممیزی شرکت داشتند و ۱۲ موردی که نبودند، به‌صورت کامل از زنجیره تامین اپل حذف شدند. اپل با این کارها قصد دارد که استخراج تمام زنجیره‌های تامین خودش از منابع معدنی را کاملا مسئولانه جلو ببرد و از هر گونه ریسکی دوری می‌کند.

اقدامات اپل در راستای دوری از همکاری با گروه‌های خاص

معادن متعارض

اپل اعلام کرده است که: «از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ – برای هفتمین سال پیاپی – ۱۰۰ درصد از کارخانه‌های ذوب و پلایشگاه‌های شناسایی شده در زنجیره تامین ما، برای همه محصولات اپل و دستگاه‌های تولید شده در سال ۲۰۲۱، در ممیزی مستقل مواد معدنی برای 3TG شرکت کرده‌اند». اپل این بیانیه را به‌طور رسمی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار وارد کرده است. اپل می‌گوید: «آیین نامه رفتار تامین کنندگان اپل که شامل استاندارد مسئولیت تامین کننده اپل در تامین منابع مسئولانه مواد است، از تامین کنندگان، کارخانه‌های ذوب، پالایشگاه‌ها و بازیافت کنندگان در زنجیره تامین ما برای شناسایی و ارزیابی، می‌خواهد که تمام همکاری‌های لازم را انجام دهند».

«این اقدامات سبب می‌شود که از طیف گسترده‌ای از خطرات مانند آسیب‌های اجتماعی، خطرات زیست محیطی و حقوق بشر کاهش پیدا کند». همه تامین کنندگان ملزم به شرکت در برنامه‌های ردیابی 3TG و ممیزی شرکت‌های سوم شخص هستند. از سال ۲۰۰۹، اپل دستور حذف ۱۶۳ کارخانه ذوب و پالایشگاه 3TG را از زنجیره تامین خود صادر کرده است که در مجموع، شامل ۹ کارخانه تانتالیوم، ۵۰ قلع، ۱۹ تنگستن و ۸۵ کارخانه ذوب و پالایش تنها هستند. اپل مراقبت‌های لازم را انجام می‌دهد تا استراتژیک محافظت در برابر استفاده از مواد معدنی استخراج شده در مناطق خاص را عملیاتی کرده و به اطمینان ۱۰۰ درصدی از سالم بودن فعالیت خودش دست پیدا کند.

اپل اعلام کرده است که: «از ۲۵۳ کارخانه ذوب و پالایشگاه 3TG که تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ در زنجیره تامین ما قرار دارند، ما هیچ مبنای معقولی برای این نتیجه نگرفتیم که چنین کارخانه‌های ذوب یا پالایشگاهی، می‌توانند ارتباطی به گروه‌های مسلح در جمهوری دموکراتیک کنگو یا یک کشور مجاور داشته باشند.»

بیشتر بخوانید: مشکلات زنجیره تامین اپل فقط مربوط به کرونا نبوده است

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *