تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
دستمزد 99 میلیون دلاری تیم کوک

سهامداران اپل خواستار رای منفی به دستمزد 99 میلیون دلاری تیم کوک شدند

یک گروه مشاوره سرمایه‌گذار اپل به سهامداران توصیه کرده است که بسته غرامت پیشنهادی ۹۹ میلیون دلاری تیم کوک، مدیرعامل شرکت را به‌دلیل «نگرانی‌های قابل توجه» رد کنند. سهامداران نهادی اپل روز چهارشنبه به مشتریان خود اعلام کرد که به بسته حقوق و پاداش تیم کوک رای منفی بدهند. در نامه‌ای که توسط فایننشال تایمز منتشر شده است، ISS گفته است که نگرانی قابل توجهی در زمینه جایزه سهام‌داران اعطا شده در سال ۲۰۲۱ به تیم کوک وجود دارد و احتمالا در این زمینه تجدید نظر خواهد شد. در طول سال ۲۰۲۱، کوک سهامی به ارزش ۸۲ میلیون دلار دریافت کرد. بسته پرداخت این مدیر اجرایی شامل ۶۳۰ هزار دلار هم بوده است که به هزینه‌های امنیتی شخصی و جت شخصی وی اختصاص پیدا کرده است.

پیشینه توصیه‌های ISS به اپل

دستمزد 99 میلیون دلاری تیم کوک

از سوی دیگر، هیئت مدیره هم به سهامداران توصیه کرده است که این بسته غرامتی را تایید کنند. سهامداران عموما از هیئت مدیره پیروی می‌کنند. ISS آخرین بار در سال ۲۰۱۵ با بسته غرامتی اپل مخالفت کرده بود. این گروه در گذشته هم موج‌های دیگری را در میان سهامداران اپل ایجاد کرده است و می‌دانیم که در سال ۲۰۱۱، این گروه از اپل درخواست کرده بود که طرح جانشینی را با توجه به وضعیت سلامتی استیو جابز – مدیرعامل وقت آن زمان – افشاسازی کنند. ISS جایگاه جابز را در هیئت مدیره دیزنی هم زیر سوال برده بود و همین سبب یک سری موضع‌گیری‌ها از سوی هیئت مدیره شده است.

بیشتر بخوانید: توصیه هیئت مدیره اپل به رای منفی برای پیشنهادات سهامداران

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال