تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
افت بازار

هفت میلیون مک با وجود افت بازار در سال ۲۰۲۲ به فروش رفته است

فروش جهانی رایانه‌های شخصی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ در حدود ۲۷.۸ درصد کاهش یافته است، اما کمپانی اپل تنها یک کاهش جزئی را در روند فروش خود در بازار سپری می‌کند. بر اساس تجزیه و تحلیل کانتر پوینت، بادهای معکوس اقتصاد کلاس مانند افزایش تورم و تقاضای پایین مصرف کننده، به کاهش روند فروش تا ۶۵.۲ میلیون واحد کامپیوتر شخصی کمک کرده‌اند. مجموعه محموله‌های رایانه‌های شخصی در سال ۲۰۲۲ به همین واسطه به ۲۸۶ میلیون دستگاه رسیده و در کل سال ۲۰۲۲ هم نسبت به مدت مشابه سال قبل در حد ۱۵ درصد کاهش را داشتیم. لنوو در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ در صدر جدول بازار رایانه‌های شخصی قرار گرفت، اما سهم ۲۳.۷ درصدی آن با افزایش روبرو نبوده است.

روند فروش مک در بازار

افت بازار

محموله‌های شرکت لنوو نسبت به سال گذشته در حد ۱۷ درصد کاهش یافته است، اما تحلیل‌گران انتظار دارند که کاهش فروش این شرکت به‌دلیل احیای تقاضای مصرف کنندگان چینی در سال ۲۰۲۳ بهبود پیدا کند. در وهله دوم، باید به روند فروش اچ پی اشاره کنیم که نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد کاهش پیدا کرده است و این شرکت اکنون سهم بازار ۲۰.۳ درصدی را در اختیار دارد. با این حال، این تنها شرکتی بود که رشد متوالی مثبت محموله را در سه ماهه چهارم گزارش کرد و انتظار داریم که در سال ۲۰۲۳ هم شاهد بهبود این روند باشیم. سهم ۱۶.۷ درصدی دل از بازار هم کمترین میزان در هفت فصل مالی گذشته بوده است و ایت عمدتا به‌دلیل تقاضای کمتر از سوی بازار جهانی است.

بیشتر بخوانید: سفارشات صفحه نمایش مک بوک اولد و آیپد پرو از قبل وجود داشته است

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *