تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
بازار ساعت های هوشمند

اپل واچ همچنان پادشاه بازار ساعت های هوشمند است

اپل واچ هنوز هم غالب‌ترین دستگاه پوشیدنی در بازار ساعت‌های هوشمند جهان است و اختلاف زیادی هم نسبت به رقبای خود دارد. اپل چند سالی است که از موقعیت خود در صدر بازار ساعت‌های هوشمند لذت می‌برد و سال ۲۰۲۱ هم همچنان این پیشتازی را حفظ کرده است. براساس تجزیه و تحلیلی که کمپانی Counterpoint Research منتشر کرده است، اپل همچنان بازیگر اصلی بازار بوده و بیشترین فروش را در میان سایر فروشندگان ساعت‌های هوشمند داشته است. طبق این گزارش، در سال ۲۰۲۱، اپل در لیست ۹ برند برتر ساعت هوشمند از نظر سهم حمل و نقل، جایگاه اول خود را حفظ کرده است و سهم ۳۰.۱ درصدی در بازار داشته و بسیار جلوتر از رقبایش قرار دارد.

عملکرد رقبا

بازار ساعت های هوشمند

نزدیک‌ترین رقیب اپل واچ، سامسونگ با سهم ۱۰.۲ درصدی از بازار است و پس از آن هم هوآوی با ۷.۷ درصد سهم قرار دارد. با این حال، این سهم بازار نسبت به نتایج منتشر شده در سال ۲۰۲۰ کاهش جزئی داشته است. کانترپوینت اعلام کرده بود که اپل در سال ۲۰۲۰ سهم ۳۲.۹ درصدی از بازار را در اختیار داشته و اعتقاد بر این است که بازار جهانی ساعت‌های هوشمند بین سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ رشد ۲۴ درصدی داشته است. رقابت شدید ایجاد شده در این بازار در نهایت منجر به کاهش ۳ درصدی سهم اپل از بازار شد. علیرغم از دست رفتن سهم جزئی در بازار، متوسط قیمت فروش اپل برای اپل واچ بدون انتشار آپدیت اپل واچ SE در سال ۲۰۲۱، سه درصد افزایش یافته و درآمد بازار در سال ۲۰۲۱ را تحت تاثیر قرار دهد.

بیشتر بخوانید: عرضه اپل واچ ۳ در سال ۲۰۲۲ پایان خواهد یافت

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *