تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
حقوق مدنی اپل

سهامداران خواستار تحقیق در مورد موضع حقوق مدنی اپل شدند

گروهی از سهامداران اپل درخواستی مبنی بر بررسی کامل حقوق مدنی این شرکت ارائه داده‌ و اظهار دارند که اقدامات این شرکت علیه کارکنان، برخلاف ماموریت و ارزش‌های اعلام شده آن بوده است. به گفته MarketWatch، گروهی متشکل از سه سهامدار اپل از جمله SOC Investment Group، اظهاراتی را مطرح کرده‌اند که به دنبال ادعایی مبنی بر آزار و اذیت کارکنان شکل گرفته است. گزارشی هم نشان می‌دهد که این اظهارات شامل تحقیقات کامل نسبت به سیاست‌های نژادی خود شرکت بوده است و گویا طرح عدالت نژادی به‌هیچ عنوان در این کمپانی رعایت نمی‌شود.

همان‌طور که این سایت گزارش داده است، در این پیشنهاد آمده است که: «معلوم نیست که اپل چگونه قصد دارد به نابرابری نژادی در نیروهای کاری خود رسیدگی کند. اپل در حال حاضر هیچ کارمند اسپانیایی در تیم خود ندارد و تنها یک عضو سیاه پوست در تیم اجرایی آن فعالیت می‌کند». دیتر وایزنگر مدیر اجرایی SoC، در این رابطه به این سایت گفته است که: «اپل برای طرح‌های نژادپرستانه و عمدتا بشردوستانه هزینه می‌کند و اقعا به سیاست‌های خود شرکت چندان اهمیتی نشان نمی‌دهد. تنوعی در C-suite وجود ندارد و هر کاری که شرکت انجام می‌دهد، گویا دارای شکاف بزرگی است که در خود شرکت دیده می‌شود».

نرخ حضور کارکنان سیاه پوست و اسپانیایی اپل

حقوق مدنی اپل

گزارشی که خود شرکت در سال ۲۰۲۰ آن را ارائه داده بود، نشان می‌دهد که ۴ درصد از کارمندان شرکت سیاه پوست بوده و ۸ درصد آن‌ها هم اسپانیایی هستند. این نسبت به سال ۲۰۱۴ دچار افزایش بوده است و زمانی، تنها ۳ و ۶ درصد از کارمندان اپل سیاه پوست و اسپانیایی تبار بوده‌اند. به‌طور کلی، درصد نیروهای کاری در زمینه فناوری جهان هم تغییر خاصی نداشته است. در سال ۲۰۱۴، کارکنان حاضر در حوزه فناوری، ۶ درصد بوده‌اند و اسپانیایی تبارها هم ۷ درصد از آن را برعهده داشتند. در سال ۲۰۲۰، درصد اسپانیایی‌ها به ۸ درصد رسیده و تغییری در نمایندگی سیاه پوستان وجود نداشته است.

جوناس کرون، مدیر ارشد حمایت از تریلیوم، گفته است که: «با توجه به اهمیت برابری جنسیتی و نژادی، داشتن این سطح از بررسی نه‌تنها مناسب است، بلکه در آینده سودمند هم خواهد بود». اپل در این زمینه به MarketWatch گفته است که هیچ نظری در مورد این اظهار نظرها ندارد. از سایر مشارکت کنندگان در این پرونده هم می‌توانیم به Trillium Asset Management اشاره کنیم که می‌گویند بیش از یک میلیون سهام دارند و اتحادیه بین‌المللی کارکنان خدمات (Service Employees International Union) هم جزو حاضرین در این اظهار نظر هستند که گویا سهام بزرگی در شرکت دارند،‌اما تعداد دقیق سهم آن‌ها مشخص نیست.

بیشتر بخوانید: معاون بازاریابی اپل از این کمپانی جدا شد

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. به نظر شما اپل تا چه اندازه به سیاست‌های اخلاقی شرکت پایبند بوده است؟ در بخش کامنت‌ها با ما همراه شوید.

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال