تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
ویژگی های حریم خصوصی اپل

ویژگی های حریم خصوصی اپل ۱۲.۸ میلیارد دلار برای فیس بوک هزینه خواهد داشت

تقریبا ۱۲ ماه بعد از راه‌آندازی Apple Tracking Transparency، یک تحلیل جدید پیش بینی کرد است که در سال دوم آن، همچنان اختلالات بزرگی برای تبلیغ کننده‌ها رخ خواهد داد و فیس بوک، یوتیوب و سایرین، مجبور می‌شوند که حدود ۱۶ میلیارد دلار از درآمد خودشان را از دست بدهند. اپل در ۲۶ آوریل سال ۲۰۲۱ ویژگی ردیابی برنامه شفافیت خود موسوم به ATT را برای iOS 14 منتشر کرد و بلافاصله، تاثیر آن روی شرکت‌هایی که به درآمد تبلیغات متکی بودند، دیده شد. تا ماه جولای، تخمین زده شده بود که کاهش ۱۵ الی ۲۰ درصدی را در درآمد تبلیغ کنندگان شاهد باشیم.

میزان زیان شرکت‌های بزرگ از ATT

ویژگی های حریم خصوصی اپل

مارک زاکربرگ از فیس بوک هم گزارش داد که شرکت او در سال ۲۰۲۲ با درآمد ۱۰ میلیارد دلاری مواجه خواهد شد. در اکتبر سال ۲۰۲۱، شرکت مادر اسنپ چت هم کاهش ۲۵ درصدی قیمت سهام خود را به‌دلیل ترس از تاثیر ATT تجربه کرد. حال تحلیل جدیدی توسط شرکت تحقیقاتی Loatme انجام شده است که می‌گوید؛ ATT همچنان تاثیر گذاری خود را خواهد داشت، اما این تاثیر کمتر از سال اولیه دیده می‌شود. در کنار ATT، اپل فناوری قدیمی IDFA را هم منسوخ کرده است، اما چارچوب جدیدی را برای کمک به تبلیغ کنندگان معرفی می‌کند و به نظر می‌رسد که این شرکت‌ها هم برای پذیرش آن مشکلی ندارند. Loatme در گزارش خود می‌گوید: «برای دومین سال حضور ATT، ما فکر می‌کنیم که تغییر IDFA روی شرکت‌ها، نزدیک به ۱۶ میلیارد دلار خواهد بود و تاثیر ۸۱ درصدی آن برای فیس بوک بوده و معادل ۱۲.۸ میلیارد دلار خواهد بود.

بیشتر بخوانید: سرویس App Tracking Transparency در صدد حل مشکلات داخلی اپل بوده است

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *