تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
پارچه هوشمند اپل

تحقیقات روی پارچه هوشمند اپل به فناوری‌های جالبی اشاره دارد

تحقیقات جدیدی که روی کارهای قدیمی اپل انجام شده است، نشان می‌دهد که اپل روی نحوه قرار دادن حسگرها و سوئیچ‌ها روی پارچه کار کرده است و می‌تواند از این فناوری خود روی کیف‌های هوشمند، مبلمان، لباس و موارد دیگر استفاده کند. اپل قبلا پتنت‌هایی مانند ساخت دکمه‌های پارچه‌ای برای هوم پاد را ثبت کرده است و اکنون هم پتنت مشابه جدیدی به ثبت رسیده است که کاربردهای بسیار زیادی برای پارچه‌های دارای حسگر و سایر دستگاه‌های تعبیه شده در آن ارائه می‌کند. «دستگاه کنترل پارچه» عمدتا به جزئیات قرار دادن هر چیزی در پارچه مربوط می‌شود. اپل قبلا هم ایده‌های مشابهی را به ثبت رسانده بود که به نوارهای بافته یا دکمه‌های هوشمند اپل واچ مربوط می‌شد.

این پتنت جدید نشان می‌دهد که اپل تا چه حد ممکن است با این فناوری خود پیش برود. در این پتنت آمده است که: «شکل‌گیری کیف، مبلمان، لباس، وسایل الکترونیکی و سایر موارد با استفاده از پارچه می‌تواند مطلوب باشد، اما اگر مراقب نباشید، همین اقلام نمی‌توانند ویژگی‌های مطلوبی را در اختیار شما قرار دهند. به‌عنوان مثال، استفاده از یک دستگاه الکترونیکی مبتنی بر پارچه، ممکن است کمی ناخوشایند باشد. ممکن است ظاهر جذابی نداشته یا عملکرد مطلوبی را ارائه کند». این آخرین نکته‌ای است که این سیستم پتنت روی آن تمرکز دارد و ساخت اقلام پارچه‌ای به‌عنوان ابزار کنترلی، اصلی‌ترین نکته آن است.

جزئیات بیشتری از فناوری جدید

پارچه هوشمند اپل

پس از اینکه هر نوع دستگاه الکترونیکی قابل تصور را فهرست کردیم، پتنت‌ها می‌تواند به اقلام خاص‌تری اطلاق پیدا کند و هر چیزی که از پارچه ساخته شده است، به واسطه این فناوری قابل پیاده‌سازی خواهد بود. در این پتنت آمده است: «پارچه ممکن است یک بند، مچ بند یا سر بند باشد. ممکن است پوششی برای یک دستگاه بوده و حتی در قالب کیف پیاده‌سازی شود. می‌توانیم یک صندلی، مبل یا هر نوع ابزارهای نشستن را هم جزو این اقلام بدانیم. بخشی از لباس یا سایر کالا پوشیدنی هم می‌تواند جزو این موارد باشد». این پتنت در توصیف نحوه استفاده از پارچه کاملا انعطاف پذیر عمل کرده است.

پارچه مورد نظر می‌تواند صاف یا درشت باشد. سطح این پارچه‌ها می‌تواند به عنوان بخشی از دستگاهی باشد که بخش‌هایی از ساختارهای غیر پارچه‌ای مانند پلاستیک، فلز، شیشه، مواد کریستالی، سرامیک یا مواد دیگر هم در آن قرار دارد. بنابراین، اپل می‌تواند از پارچه مذکور برای پیچیدن دور وسایل هم استفاده کند. اپل حتی پتنت مربوط به یک کنترل از راه دور را هم در همین راستا ثبت کرده است. اپل می‌گوید: «اقلام مبتنی بر پارچه می‌تواند شامل محفظه‌ای باشد که با پارچه پوشانده شده است». شما نیز می‌توانید نظرات خود را در مورد فناوری احتمالی بعدی اپل با ما درمیان گذارید.

بیشتر بخوانید: پارچه پولیش ۱۹ دلاری اپل بار دیگر در دسترس قرار گرفت

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *