تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
سرویس پرداخت جایگزین

توسعه دهندگان منتظر تغییر نگرش اپل در سرویس پرداخت جایگزین هستند

شرکتی که قصد دارد سهمی از پرداخت‌های اپ‌استور اپل را در اختیار بگیرد، ۱۵۰۰ توسعه دهنده را برای این سرویس ثبت نام کرده است، اما موسس آن همزمان اعتقاد دارد که اپل روند صدور اجازه به حضور پرداخت‌های سوم شخص را طولانی کرده است و همین مشکلات زیادی را برای توسعه دهندگان ایجاد می‌کند. شرکت Paddle قصد دارد که امکان استفاده توسعه دهندگان از روشی جایگزین برای سیستم خرید درون برنامه‌ای را در اپ‌استور فراهم کند. این امکان طرفداران زیادی کسب کرده است و اپل در نظر دارد که کم کم اجازه حضور پرداخت‌های سوم شخص را در پلتفرم خود فراهم کند.

تقریبا ۱۵۰۰ توسعه دهنده در Paddle ثبت نام کرده‌اند و این گروه بیش از ۱ میلیارد دلار از پرداخت‌های درون برنامه‌ای اپ‌استور را به خود اختصاص می‌دهد. کریستین اونز مدیرعامل شرکت اعتقاد دارد که این روند نشان دهنده علاقه توسعه دهندگان برای کار با مشتریان به‌دور از اکوسیستم اپل است. سیاست‌های اپ‌استور هنوز اجازه نمی‌دهد که در همه جا امکان استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه‌ای جایگزین فراهم باشد. این امکان کم کم در برخی از کشورها به رسمیت شناخته می‌شود و می‌توانیم به کشور هلند اشاره کنیم. اپل تاکنون به‌خاطر این موضوع، جریمه هفتگی ۵ میلیون یورویی را هم تحمل کرده است.

اپل و پرداخت‌های جایگزین

سرویس پرداخت جایگزین

به گفته اونز، عدم تمایل اپل به بازی در زمین رگولاتوری، یک شوخی است و سبب وارد شدن ضرر و زبان به توسعه دهندگان شده است. اونز می‌گوید: «اپل تا حد زیادی در تلاش است تا این فرایند را تا جایی که مجبور است، انجام دهد. چرا که این حرکت برای بزرگ‌ترین شرکت جهان می‌تواند هزینه در بر داشته باشد. اگر این توسعه دهندگان و اکوسیستم غنی‌شان نبودند، اپل یا آیفون نمی‌توانستند به موفقیت کنونی که دارند، دست پیدا کنند». علیرغم اینکه اپل در پی شکایت اپیک گیمز، جایگزینی برای IAP در iOS ترتیب داده است، اما تاکنون اشاره خاصی به نام Paddle در پرونده‌های حقوقی نمی‌شود. اونز اعتقاد دارد که رقابت فعلی می‌تواند با فعال کردن پرداخت‌های جایگزین رشد پیدا کند.

شرکت Paddle همچنان منتظر تغییر سیاست‌های اپل است و میر عامل این شرکت می‌گوید: «ما نمی‌خواهیم با انتشار چیزهایی که به توسعه دهندگان آسیب زده یا آن‌ها را با مشکل روبرو می‌کند، گستاخ باشیم. ما خواستار رعایت قانون از جانب اپل هستیم». اونز همچنین می‌گوید که توسعه دهندگان خواهان یک سیستم پرداخت بین پلتفرمی هستند. اما ناهماهنگی خدمات صورتحساب، همچنان در چندین پلتفرم وجود دارد. او می‌گوید: «بسیاری از مشتریان مک بوک ما، همچنان مشتری آیفون نیز هستند، اما باید تجربه کاملا متفاوتی از نحوه خرید محصول در این پلتفرم داشته باشند. ما امیدوار هستیم که اپل به جای مبارزه، از این تغییر استقبال کند».

بیشتر بخوانید: طرح پرداخت جایگزین اپل بدون هیچ جزئیاتی ارائه شده است

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *