تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
تغییر آیکون در iOS 14

تغییر آیکون در iOS 14

با محبوب‌تر شدن روند شخصی‌سازی صفحه خانگی گوشی‌های آیفون بعد از انتشار iOS 14، برخی از کاربران ترجیح می‌دهند که با استفاده از برنامه‌ی Shortcuts، آیکون‌های سفارشی‌سازی شده را به برنامه‌های دلخواه خود اضافه کرده و در صفحه خانگی از آن استفاده کنند.

جایگزینی آیکون‌های پیش فرض برنامه‌ها با تصاویر دلخواه، به شما این امکان را می‌دهد که ظاهر صفحه اصلی خود را آزادانه تنظیم کنید. قبل از اینکه این راهنما را دنبال کنید، ابتدا آیکون موردنظر خود را انتخاب کرده یا اینکه تصویری دلخواه ایجاد کنید. از منابع آنلاین نیز می‌توانید برای این منظور استفاده کنید.

در ادامه مراحلی را توضیح خواهیم داد که چگونگی انتخاب آیکون برای هر برنامه را مشخص می‌کند. بدین ترتیب یک آیکون سفارشی سازی شده به صفحه اصلی شما اضافه خواهد شد. این فرایند به‌طور موثر می‌تواند شامل ایجاد یک میانبر برای باز کردن یک برنامه و سپس اضافه کردن یک تصویر به آن میانبر در صفحه‌ی اصلی باشد.

ویدیوی ویجت و آموزش سفارشی سازی آیکون

در ادامه ویدیویی را می‌توانید مشاهده کنید که ویجت‌ها، صفحه‌ی اصلی و همچنین آیکون‌های سفارشی سازی شده را مرور خواهد کرد. برای انتقال به بخشی که مرحله به مرحله نحوه‌ی سفارشی سازی آیکون برنامه‌ی دلخواه شما را آموزش می‌دهد، می‌توانید به تایم لپس ۳:۵۸ مراجعه کنید. اما قبل از شروع بهتر است که دو محدودیت خاص در این این روش را متوجه شوید.

لینک ویدیو

محدودیت‌ها

تغییر آیکون در iOS 14

اگر هنگام باز کردن برنامه‌ای که آیکون آن را از طریق برنامه‌ی Shortcuts سفارشی سازی کرده‌اید، به بیرون انداخته می‌شوید و این شما را اذیت می‌کند، شاید بهترین کار این است که تنها میانبرها را برای برنامه‌هایی به‌کار ببرید که به‌ندرت از آن‌ها استفاده می‌کنید، یا اصلا آن‌ها را باز نمی‌کنید.

برنامه‌ی Shortcuts می‌تواند پیچیدگی‌های بسیاری داشته باشد، چرا که به کاربران این امکان را می‌دهد که فرایندهای چند مرحله‌ای را برای اجرا در دستگاه خود ایجاد کنند، اما در این حالت، میانبر فقط شامل یک اساسی آن فرایند خواهند بود و ممکن است چنین مشکلاتی را شاهد باشیم.

مراحلی که باید طی کنید

 1.  برنامه‌ی Shortcuts را روی آیفون یا آیپد خود اجرا کنید.
 2.  روی آیکون + که در گوشی‌ی بالا و سمت راست صفحه نمایش قرار دارد، کلیک کنید.
 3.  گزینه‌ی Add Action را انتخاب کنید.
 4.  از صفحه کلید خود برای جستجوی عبارت Open App استفاده کنید.
 5.  گزینه‌ی Open App را بعد از جستجو و پیدا کردن آن انتخاب کنید.
 6.  گزینه‌ی Choose را انتخاب کنید.
 7.  از صفحه کلید خود برای جستجوی برنامه‌ای که می‌خواهید آیکونش را تغییر دهید، استفاده کرده و آن را انتخاب کنید.
 8.  آیکون سه نقطه‌ای را در گوشه‌ی بالای سمت راست انتخاب کنید.
 9.  گزینه‌ی Add to Home Screen را انتخاب کنید.
 10. آیکون مربوط به برنامه‌ی خود را انتخاب کنید.
 11.  از منوی پایینی، گزینه‌ی Take Photo, Choose Photo یا Choose File را بسته به تصویری که برای آیکون خود انتخاب کرده‌اید، برگزینید.
 12.  تصویر جایگزین خود را انتخاب کنید.
 13.  در بخش متنی، نام برنامه را به چیزی که می‌خواهید در صفحه‌ی اصلی نمایش داده شود، تغییر دهید.
 14.  گزینه‌ی Add را انتخاب کنید.
 15.  گزینه‌ی Done را انتخاب کنید. بدین ترتیب شورتکات موردنظر شما ساخته شده است.
 16.  به صفحه‌ی خانگی گوشی خود بازگردید.

اگر قبلا این برنامه را در صفحه‌ی اصلی خود داشته‌اید، هم‌اکنون دو آیکون خواهید داشت. برای اینکه فقط آیکون جدیدی که خودتان ایجاد کرده‌اید را نگه دارید، کافی است که آیکون قدیمی را به App Library منتقل کنید. هرگز نباید برنامه اصلی را پاک کنید.

از آن‌جا که این فرایند می‌تواند بسیار زمان‌بر باشد، به‌احتمال زیاد علاقه چندانی به انجام این روند برای تمام برنامه‌های خود نخواهید داشت، چرا که پیدا کردن تصویر درست و جایگزینی آن برای تمام برنامه‌های خود، می‌تواند کمی حوصله‌سربر باشد.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال