تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
قرنطینه چین

قرنطینه چین زمان مشکلاتی را برای تامین مک بوک پرو ایجاد می‌کند

به نظر می‌رسد که مدل‌های رده بالای مک بوک پرو اپل، تحت تاثیر قرنطینه‌های شکل گرفته در شهرهای مهم تولیدی چین قرار گرفته است، اما موجودی آیفون SE همچنان در وضعیت مناسبی قرار دارد. مینگ چی کو، تحلیل‌گر ارشد اپل، در توییتی به این نکته اشاره کرد که تخمین تحویل مک بوک پرو جدید اپل، سه تا پنج هفته پس از اعلام قرنطینه‌های کووید-۱۹ که منجر به توقف تولید شد، توسط مقامات شانگهای و کونشان افزایش یافته است. از طرف دیگر، زمان عرضه آیفون SE جدید، هنوز توسط اپل کاهش نیافته است و کو این نظر را دارد که موجودی فعلی آن برای پاسخ‌گویی به تقاضای بازار کافی است.

تقاضای بالا برای مک بوک پرو

قرنطینه چین

این روند برای مک بوک پرو رخ نداده است و کو می‌گوید که به دلیل تقاضای مناسب برای آن، این قرنطینه‌ها بیشتر روی آن تاثیر گذاشته‌اند. آیفون SE توسط پگاترون تولید می‌شود که تحت تاثیر قرنطینه‌های شانگهای و کونشان قرار دارد. Quanta Computer تنها تامین کننده مدل‌های پیشرفته مک بوک پرو است و مرکز اصلی آن هم در کونشان قرار دارد. تعدادی از تامین کنندگان کلیدی اپل تحت تاثیر قرنطینه‌هایی قرار گرفته‌اند که مقامات در اوایل ماه آوریل در واکنش به وخامت اوضاع کووید-۱۹ در شانگهای، آن را اجرایی کردند. تامین کنندگانی مانند فاکسکان، کوآنتا، پگاترون، ویسترون و لوکس‌شر در این شهرها حضور دارند. این اولین باری نیست که تقاضا برای آیفون SE جدید ضعیف بوده است. چرا که در ماه مارس هم سفارشات برای مدل‌های پایین‌رده آیفون روند کاهشی داشته است.

بیشتر بخوانید: کارخانه‌های شرکای مونتاژ اپل در شانگهای و کونشان تعطیل شدند

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *