تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
کمبود تراشه

کمبود تراشه تا سال 2024 ادامه خواهد داشت

پت گلسینگر مدیرعامل اینتل معتقد است که کمبود جهانی تراشه تا دو سال دیگر همچنان ادامه خواهد داشت و تاریخ اتمام مشکلات قطعات نیمه هادی تا ۲۰۲۴ تمدید شده است. کمبود جهانی نیمه هادی‌ها همچنان صنعت الکترونیک را با محدودیت تولید تراشه‌ها روبرو کرده است. این در حالی است که تلاش‌ها برای بهبود وضعیت در حال انجام است، اما مدیر عامل اینتل فکر نمی‌کند که این مشکلات به این زودی‌ها کاهش پیدا کنند. طی مصاحبه‌ای که با CNBC صورت گرفته است، گلسینگر فکر می‌کند که کمبود نیمه هادی‌ها تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت، چرا که در دسترس بودن محدود ابزارهای تولیدی روی توسعه تولید و پاسخ‌گویی به تقاضا هم اثر می‌گذارد.

اظهارات اینتل و اپل در مورد کمبود قطعات

کمبود تراشه

مدیرعامل شرکت می‌گوید: «این بخشی از دلیلی است که ما معتقدیم کمبود کلی نیمه هادی اکنون تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت. برآوردهای ما نشان می دهد که کمبود قطعات به تجهیزات ما آسیب زده است و برخی از رمپ‌های کارخانه هم‌اکنون با چالش بیشتری روبرو است». اظهارات گلسینگر پس از آن صورت می‌گیرد که اینتل آخرین درآمد سه ماهه خود را ۱۸/۳۵ میلیارد دلار اعلام کرده بود. با این حال، سهام این شرکت در معاملات به‌دلیل پیش بینی پایین‌تر از حد انتظار شکست خورد. اینتل در تلاش است که این مشکلات را کاهش داده و روی تاسیسات ایالات متحده و اروپا هم سرمایه‌گذاری بزرگی را انجام می‌دهد. فاکسکان شریک مونتاژ اپل و تولید کننده گوشی آیفون هشدار داده بود که کمبود قطعات ممکن است تا نیمه دوم سال ۲۰۲۲ ادامه پیدا کند. 

بیشتر بخوانید: تراشه رقیب اپل سیلیکون تا اواخر ۲۰۲۳ عرضه می‌شوند

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *