تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
ارور-Comcast-Cable-Communication-LLC

ارور Comcast Cable Communication, LLC

شاید برای شما چندان خوشایند نباشد که با یک ارور عجیب در گوشی هوشمند خود روبرو شوید. یکی از این مواردی که کاربران آیفون بارها گزارش کرده‌اند، ارور Comcast Cable Communication, LL است و ما در این مطلب قصد داریم که کمی بیشتر در مورد آن و راهکارهای برطرف سازی‌اش صحبت کنیم.

ابتدا بهتر است که با مفهوم این ارور آشنا شویم. وقتی که این ارور در گوشی آیفون شما نشان داده می‌شود، سیستم قصد انتقال پیام «Comcast Cable Communication, LLC will automatically configure your iPhone» به شما را دارد. این پایان راه نیست و شما با تایید این پیام و زدن گزینه‌ی Next به صفحه‌ی دیگری ارجاع داده خواهید شد که از شما می‌خواهد، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

همان‌طور که می‌بینید، در ابتدا همه چیز گنگ و نامشخص است و هنوز هم ما نمی‌دانیم که گوشی به چه دلیل دچار چنین مشکلی شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا کمی بیشتر در مورد ارور و نحوه برطرف سازی آن آشنا شویم.

دلیل بروز این ارور

ارور-Comcast-Cable-Communication-LLC

اگر نگاهی به عبارت Comcast در این ارور انداخته باشید، احتمالا در ذهن شما هم جرقه‌ای شکل گرفته است که این نام یک شرکت است. در واقع درست حدس زده‌اید و احتمالا گوشی شما برای استفاده‌ی خاص کاربران این شرکت در نظر گرفته شده است و از شما خواسته می‌شود که نام کاربری و رمز عبور خاص این شرکت را وارد کنید تا به یکسری خدمات مورد نظر دسترسی داشته باشید.

این مشکل از جایی ایجاد شده است که این گوشی احتمالا از یک بازار سیاه خریداری شده است و منبع مشخص و قابل استنادی ندارد. این ارور یک پیغام خطای جدی است و شما تا زمانی که این نام کاربری و رمز عبور را وارد نکنید، احتمالا نمی‌توانید به چنین خدماتی دسترسی داشته باشید.

جالب است بدانید که افرادی که از چنین موضوعی اطلاع ندارند، ممکن است که با ریست فکتوری گوشی خود با این مشکل روبرو شوند. در واقع محصولی که از بازار سیاه خریداری شده است، در ابتدا اکانت شرکت کام کست را روی گوشی فعال کرده است و به‌همین دلیل شما بدون مشکل از آن استفاده می‌کنید. اما یقینا فروشنده اطلاعی از این موضوع به شما نداده است و کافی است که یک‌بار گوشی را ریست فکتوری کنید تا این فعال‌سازی پریده و شما نیاز داشته باشید که دوباره این نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید.

ارور در چنین شرایطی برای شما نمایش داده خواهد شد و مشکلات از اینجا شروع می‌شود. به هر حال چون گوشی مربوط به یک شرکت خاص است، محدودیت‌هایی در زمینه برخی از خدمات گوشی ایجاد شده است و شمایی که یکی از کارکنان شرکت کام کست نیستید، یقینا از آن بی اطلاع هستید. آیفون‌هایی که چنین شرایطی دارند، معمولا با قیمت بسیار پایین‌تر در بازار سیاه فروخته می‌شوند و شما به‌عنوان یک مشتری، نباید به سمت چنین گوشی‌هایی بروید. این گوشی‌ها را در صورت بروز چنین اروری، به فروشنده پس دهید، البته احتمالا این کار بسیار سخت خواهد بود و شما به همین راحتی نمی‌توانید فروشنده‌ی خود را پیدا کنید. گزارش کاربران نشان داده است که این مشکل، بیشتر برای دارندگان آیفون ۶ و آیفون ۶ اس اپل ایجاد شده است.

راه حل چیست

اولین راه حلی که می‌توانیم به شما ارائه کنیم، خرید گوشی تنها از مراکز معتبر و ثبت شده است. شما پول زیادی برای یک آیفون پرداخت می‌کنید و به‌همین دلیل، منطقی نخواهد بود که ریسک کرده و از بازار سیاه یا مراکز غیرقابل اعتماد این خرید خود را انجام دهید. ممکن است راه حل‌های ارائه شده برای این مشکل، روی گوشی شما کار نکند و ضرر و زیان بالایی را داشته باشید. به‌همین دلیل، از همان ابتدا به این موضوع دقت کرده و گوشی را از یک مرکز معتبر خریداری کنید.

فارغ از این موضوع، شما برای حل این مشکل می‌توانید نام کاربری و رمز عبور را از فروشنده‌ای که به آن دسترسی دارید، دریافت کرده و در صفحه‌ی موردنظر وارد کنید. احتمالا او اطلاعات لازم را در این زمینه دارد و می‌تواند راه حلی را پیش روی شما قرار دهد. فارغ از این موضوع، حل این مشکل یک کار تخصصی است و بهتر است که از مراکز معتبر تعمیر موبایل در این زمینه استفاده کنید. این مراکز می‌توانند به‌صورت تخصصی، مشکل را در گوشی شما بررسی کرده و با چند سوال و جواب، احتمالا به جواب برسند.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *