تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
اظهارنظر تیم کوک

شکایت حقوقی علیه اظهارنظر تیم کوک به مرحله جدیدی رسید

یک شورای انگلیسی شکایتی را علیه اپل تنظیم کرده که دلیل آن، اظهار نظرهای تیم کوک در مورد میزان تقاضای گوشی آیفون در چین بوده است. این شکایت به‌صورت دست جمعی معرفی شده است و گروهی از سهامداران به رهبری شورای شهری در بریتانیا، موفق شده‌اند که شکایت‌های تکی خودشان را به یک نسخه کامل و دست جمعی تبدیل کنند. این حرکت، سبب می‌شود که هر سهامدار بتواند شکایت خودش را پیگیری کند و همزمان هم خطر بیشتری سازنده آیفون را تهدید می‌کند. تیم کوک در جریان تفسیر درآمد منتهی به ماه نوامبر ۲۰۱۸ شرکت اپل، گفته بود که «اپل شاهد فشار فروش در برخی از بازارها است، اما من چین را در این دسته قرار نمی‌دهم».

اظهار نظر کوک و جنجال‌های بعد از آن

اظهارنظر تیم کوک

در سال ۲۰۱۹، اپل پیش بینی درآمد خود را به‌دلیل فروش پایین آیفون خود در چین، کاهش داد. برخی از سهامداران حاضر در این منطقه از بریتانیا بر این باور هستند که دستورالعمل اصلاح شده اپل خیلی دیر بود و این کمپانی خیلی زودتر باید این موضوع را پیش بینی می‌کرد. به گزارش تلگراف، در ماه نوامبر ۲۰۲۰، سهامداران متوجه شدند که می‌توانند یک طرح دعوی دسته جمعی را به‌دلیل اتهامات مربوط به پنهان‌سازی کاهش تقاضای فروش در کشور اپل مطرح کنند و بعد از یک رای‌گیری، در نهایت هم این موضوع عملی شد. قاضی ایوان گونزالس راجرز با اشاره به استدلال‌های اپل در مورد این موضوع، کار اپل را «تحریف» نامگذاری کرده و اعلام کرد که اپل در جلوگیری از تلاش‌های شورا برای تنظیم شکایت شکست خورده است.

شورای شهر نورفولک بریتانیا که این شرکت را مطرح کرده است، چندین میلیارد پوند ارزش مشارکتی دارد و در دعوی اولیه هم ادعا شده بود که صندوق به دلیل اظهار نظرهای اشتباه تیم کوک، نزدیک به یک میلیون دلار ضرر کرده است. علیرغم اینکه سهامداران زیادی در این ماجرا علیه اپل شکایتی را تنظیم کرده‌اند،‌ اما به‌دلیل قانون جدید منطقه، حتی تعداد کمی هم از آن‌ها برای اثبات کافی بوده و شورای شهر اعتقاد دارد که این میزان، استانداردها را رد کرده است. براساس فرضیه تازه‌ای هم که مطرح شده است، شورا دیگر برای اجرایی کردن تصمیمات خود، نیازی به نظرات تیم کوک ندارد. به گفته اپل، نظرات کوک بیانیه‌ای از یک ایده بوده است و باید از جنبه صحیح‌تری مورد بررسی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: قاضی شکایت علیه ضد آب بودن آیفون را رد کرد

شما نیز می‌توانید نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک گذارید. به نظر شما این شکایت در نهایت چه مشکلاتی را برای کمپانی اپل ایجاد خواهد کرد. اشتباه تیم کوک در جریان درآمد مالی سال ۲۰۱۸ را چگونه تحلیل می‌کنید؟ چه اتفاقی رخ داده بود که بازار چین رفتار کاملا متفاوتی در قابل پیش بینی‌های اپل نشان داد؟

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال