تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
بدترین شرکت سال 2021

فیس بوک به‌عنوان بدترین شرکت سال 2021 انتخاب شد

متا، که پیش‌تر آن را با نام فیس‌بوک می‌شناختیم، طی نظرسنجی اخیر، به‌عنوان جنجالی‌ترین شبکه اجتماعی جهان شناخته شده و گویا طیف گسترده‌ای از نارضایتی‌ها را به‌همراه داشته است. در همین راستا، متا به‌عنوان بدترین شرکت سال ۲۰۲۱ انتخاب شده است. در نظرسنجی انجام شده توسط ۱۵۴۱ نفر در اوایل ماه جاری میلادی (دسامبر ۲۰۲۱)، بسیاری از شرکت‌ها نامزد عنوان بدترین شرکت در سال ۲۰۲۱ شدند، اما در نهایت این متا (فیس‌بوک) بود که در بین خیلی از عظیمی از شرکت‌ها، این عنوان را کسب می‌کند. در این نظرسنجی، متا تنها ۸ درصد از رضایت را بین رای دهندگان داشته است و ۵۰ درصد از رتبه دوم این رده‌بندی که متعلق به علی بابا بوده است، پایین‌تر قرار می‌گیرد.

نظرسنجی یاهو فاینانس در مورد شرکت‌های برتر سال ۲۰۲۱

این نظرسنجی که توسط Yahoo Finance انجام شده است، رای دهندگان دلایل بسیار زیادی برای رای‌های خود اعلام کردند و بحث‌های مختلفی در این رابطه شکل گرفته و در نهایت به نتیجه نهایی سبب شده است. این انتقادات شامل ادعاهای اصلی فرانسیس هاگن به‌عنوان افشاگر فضای ارتباطات هم بوده است و فیس‌بوک را متهم به ارجح دادن سود به‌جای ایمنی برای کاربران کرده است. از جمله آن به تنظیم الگوریتم‌هایی اشاره شده است که تعامل بین کاربران را به شکل‌های مختلف برقرار کرده و امکان وقوع شورش در جامعه را بیشتر کرده است.

بدترین شرکت سال 2021

نگرانی‌های ضد انحصاری هم در این نظرسنجی مطرح شده و در حال حاضر توسط قانون‌گذاران سراسر جهان بررسی می‌شود. انواعی از شکایات شامل ادعایی مبنی بر سانسور صداهای محافظه کارانه در اتفاقات سیاسی هم بوده است. فرد دیگری هم علیه انتشار بالقوه اطلاعات نادرست در پلتفرم‌های مرتبط با متا انتقاد کرده است. متا به تضعیف دموکراسی در سراسر جهان هم متهم شده است و رای دهندگان به آن اشاره می‌کنند.

تاثیرات اینستاگرام روی سلامت روان و هدف قرار دادن کودکان نیز به‌عنوان جرم‌های نگران کننده متا در این نظرسنجی مطرح شد. از میان سایر شرکت‌های بزرگی که در این فهرست قرار داشتند، می‌توانیم به علی بابا اشاره کنیم که در رتبه دوم قرار گرفت و سرمایه‌گذاران، به کاهش پنجاه درصدی ارزش این خرده فروش اشاره داشتند. AT&T‌ هم با ضرر ۲۴ درصدی از ابتدای سال تاکنون مواجه شده است و در رتبه سوم قرار می‌گیرد.

نیکولا، سازنده کامیون برقی و برنده این نظرسنجی در سال ۲۰۲۰، به‌دلیل مسائل مختلفی از جمله اتهام یکی از پاسخ دهندگان به کلاه‌برداری، مورد شکایت قرار گرفته است. تسلا هم به‌دلیل عرضه محصولات قبل از آماده شدن و همچنین گزارش‌هایی که در مورد بی‌اخلاقی‌های ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت وجود داشته است، در این لیست دیده می‌شود. در سوی دیگر این نظرسنجی، یاهو فاینانس، مایکروسافت را به‌عنوان شرکت برتر سال ۲۰۲۱ انتخاب کرد، چرا که به نقطه عطف ارزش بازار ۲ تریلیون دلاری دست پیدا کرده است و با افزایش ۵۳ درصدی قیمت سهام از ابتدای سال تا به امروز، این عنوان را کسب می‌کند.

بیشتر بخوانید: چه انتظاراتی از اپل در اوایل سال ۲۰۲۲ داریم؟

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو مکس در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *