تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-62999938
بهترین اپ های نقشه ذهنی

اپ رایگان ساخت نقشه ذهنی برای مک بوک

نقشه ذهنی روشی برای گرفتن افکار و ایده‌های فوق العاده از طریق تصاویر است. برای هر دو حالت استفاده تجاری و شخصی از این مفهوم، یک نقش ذهنی برای جلسات طوفان ذهنی ترفند ایده آلی است و به شما کمک می‌کند که مفاهیم را به راحتی سامان دهی کنید. اگر می‌خواهید که یک برنامه نقشه ذهنی برای مک بوک داشته باشید، اپ استور برای شما گزینه‌های ارزشمندی خواهد داشت. اما مشکل اینجاست که بسیاری از آن‌ها پولی بوده و اتفاقا هزینه‌ی گرانی برای کاربر به همراه خواهد داشت. در این میان ما قصد داریم که چندین برنامه نقشه ذهنی رایگان برای مک را به شما معرفی کرده و از ویژگی‌های آن‌ها برای‌تان صحبت کنیم. این برنامه قابلیت‌های زیادی دارند و استفاده از آن‌ها نیز برای طرفداران این مفهوم کافی خواهد بود.

برنامه های معرفی شده نقشه ذهنی برای مک بوک

  • SimpleMind
  • XMind 2020
  • MindNode
  • Junkyard
  • Mydea
  • SimpleMindMap

۱. اپلیکیشن SimpleMind

بهترین اپ های نقشه ذهنی

همان‌طور که از نام برنامه نیز مشخص است، شروع کار با SimpleMind Lite بسیار آسان است. این نرم افزار یک رابط بصری خوب نقشه ذهنی برای مک بوک در اختیار شما قرار می‌دهد و امکان این را خواهید داشت که یک نقشه ذهنی حرفه‌ای و سریع را برای خود ترسیم کنید. ابتدا باید سبک دلخواه خود را انتخاب کرده و سپس از بین گزینه‌های مختلف، رنگ‌های روشن، نمودارهای متنوع، مقیاس‌های خاکستری و رنگ‌هایی روی زمینه مشکی را انتخاب کنید. برای اضافه کردن گره‌ها، می‌توانید روی گره فعلی خود کلیک کنید یا اینکه به سراغ گزینه‌ی Add Child Topic بروید. با کلیک روی علامت (+) روی گره فعلی هم می‌توانید چنین کاری را انجام دهید. برای وارد کردن متن در یک گره، می‌توانید روی T موجود در گره فعلی کلیک کرده یا اینکه روی شکل خود دوبار کلیک کنید.

۲. اپلیکیشن XMind 2020

نقشه ذهنی برای مک بوک

اگر می‌خواهید یک ابزار نقشه ذهنی برای مک بوک به صورت رایگان داشته باشید که امکان استفاده از الگو را به شما بدهد، برنامه‌ی XMind 2020 انتخاب مناسبی خواهد بود. شما می‌توانید از بین بیش از ۲۰ قالب انتخاب کرده و رنگ‌ها، چیدمان و سبک‌های دلخواه خود را ارائه کنید. برای اضافه کردن گره، کافی است که روی گزینه‌های Topic یا Subtopic کلیک کنید. این گزینه‌ها در نوار ابزار برامه قرار دارند. برای درج متن، کافی است که درون شکل دوبار کلیک کرده و گره‌ها را بدون از دست دادن اتصالات بین آن‌ها، به‌راحتی آزاد کنید. بدین ترتیب می‌توانید گر‌ه‌های فرعی را هم به یک گره اصلی تبدیل کنید.

۳. اپلیکیشن MindNode

نقشه ذهنی برای مک بوک

برنامه‌ی MindNode یک ابزار نقشه ذهنی فوق العاده برای سیستم عامل مک است که به شما امکان می‌دهد، به‌راحتی به اشتراک گذاری، سازماندهی و پیاده سازی تفکرات خود پرداخته و تمامی امکانات موردنیاز خود را در یک رابط بصری عالی داشته باشید. نمای کلی این برنامه قابل گسترش است و هیچ محدودیتی در این زمینه نخواهید داشت. شما می‌توانید نقشه خود را با یک گره واحد شروع کرده و سپس روی علامت (+) کلیک کنید تا اینکه گره بچه نیز پشت سر آن اضافه شود. با هر فکر و ایده‌ی جدیدی، شما می‌توانید گره‌های جدید را اضافه کرده و از کانکتورهای رنگی متفاوتی برای این منظور استفاده کنید. سپس به سادگی می‌توانید متن‌های به کار رفته را پاپ کرده و متون دیگری را به همین راحتی به نقشه ذهنی خود اضافه کنید.

۴. اپلیکیشن Junkyard

بهترین اپ های نقشه ذهنی

Junkyard یکی دیگر از نرم افزارهای نقشه ذهنی برای مک بوک با کاربردی آسان و راحت است که می‌توانید برای سیستم عامل مک مورد استفاده قرار دهید. نکته‌ی جالب در مورد این برنامه، این است که همه‌ی ویژگی‌های برنامه به‌صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد و برای بخشی از ابزارها، نیازی به پرداخت هیچ پولی نخواهد بود. در پایین پنجره اصلی برنامه، تنها یک بنر آگهی کوچک وجود دارد که می‌توانید با یک هزینه‌ی اندک، آن را از داخل برنامه حذف کنید. اگر هم این تبلیغ برای شما اذیت کننده نیست، می‌توانید به صورت کاملا رایگان از برنامه استفاده کنید. برای ایجاد گره در برنامه، می‌توانید روی دکمه Setting موجود در نوار کناری برنامه کلیک کنید. برای افزودن گره بچه هم باید دوباره همین کار را انجام داده و سپس فلش را از سمت گره والد به سمت آن بکشید تا این یک اتصال ایجاد شود. شما می‌توانید حالت تمام صفحه برنامه را فعال کرده و از فضای بیشتری استفاده کنید.

۵. اپلیکیشن Mydea

نقشه ذهنی برای مک بوک MYDEA

Mydea یک برنامه رایگان در زمینه نقشه ذهنی است که انتخاب برای افرادی خواهید بود که از اضافه کردن آیکون‌ها، نماد‌ها و حتی پیوند به دیاگرام‌های خود لذت می‌برند. شما می‌توانید از پنج گزینه مخصوص چیدمان استفاده کرده و نقشه ذهنی خود را با حالت بصری جذاب‌تری به نمایش گذارید. می‌توانید یک استایل انتخاب کرده و رنگ‌ها و اشکال مختلفی را در نقشه ذهنی خود اعمال کنید. نوار ابزار برنامه بصری است و به شما امکان می‌دهد که تاپیک و ساب تاپیک‌های دلخواه خود را ایجاد کنید. برای اضافه کردن متن، می‌توان درون یک گره دوبار کلیک کنید. اگر می‌خواهید که علامت یا آیکون پیشرفته‌ای داشته باشید، می‌توانید گزینه‌ی Assets را انتخاب کنید. این برنامه به شما امکان می‌دهد که همه‌ی گره‌ها را آزادانه حرکت داده و نمایش‌های مختلفی از طریق زوم یا نماهای مختلف داشته باشید.

۶. اپلیکیشن SimpleMindMap

نقشه ذهنی برای مک بوک SIMPLE

آخرین برنامه‌ای که مورد بررسی قرار می‌دهیم، SimpleMindMap نام دارد. این نقشه ذهنی برای مک بوک ویژگی جالب و مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای نقشه ذهنی اصلی خود، می‌توانید روی نماد (+) موجود در گره خود کلیک کرده و گره بچه را ایجاد کنید. از دکمه‌های آبی و صورتی همراه با (+) نیز می‌توانید در نوار ابزار استفاده کرده و گره‌های برادر و بچه را ایجاد کنید. سپس می‌توانید روی یک گره دوبار کلیک کرده و متن اضافه کنید. استفاده از جعبه‌ی متن در نوار ابزار نیز راه دیگری برای این منظور است. شما می‌توانید گره‌ها یا نمودار را آزادانه حرکت داده و ضمن حفظ کانکتورها، آن‌ها را تغییر اندازه دهید.
برنامه‌ی SimpleMindMap به شما امکان می‌دهد که نقشه ذهنی را با محدودیت ۸۰ موردی به‌صورت رایگان ایجاد کنید. برای نقشه‌های ذهنی ساده، این برنامه بسیار ایده آل است، اما اگر به موارد بیشتری نیاز دارید، می‌توانید از طریق خرید درون برنامه‌ای، برنامه را به نسخه کامل ارتقا داده و نقشه‌های ذهنی خود را به‌صورت نامحدود ایجاد کنید. بدین ترتیب با یک هزینه‌ی کمتر نسبت به دیگر برنامه‌ها، نقشه‌های ذهنی جذاب و نامحدودی را می‌توانید در برنامه ایجاد کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *