تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
نحوه ضدعفونی کردن آیفون

پروتوکل‌های ضدعفونی کردن تمام محصولات اپل (کیبورد، مک بوک، موس و …)

با ادامه روند شیوع ویروس کرونا، کمپانی اپل توصیه‌های خود را در مورد نحوه ضد عفونی کردن محصولات خود به روز کرده است. در این مطلب می‌خواهیم روش‌های تمیز کردن و ضدعفونی کردن آیفون، انواع مک، صفحه کلید، ماوس و سایر دستگاه‌های Apple را بررسی کنیم.

عناوین این مطلب به صورت زیر دسته بندی شده است:

  • بیانیه‌ی قبلی شرکت اپل
  • چگونه می‌توان مک، صفحه کلید، ماوس، آیفون و سایر دستگاه‌های Apple را تمیز و ضد عفونی کرد…؟

نحوه ضد عفونی کردن مک بوک

 

بیانیه‌ی قبلی شرکت اپل

پیش از این کمپانی اپل توصیه کرد بود که کاربران می‌توانند جهت ضدعفونی کردن آیفون و سایر دستگاه‌های خود؛ هرگز از دستمال مرطوب و الکل ضد عفونی کننده استفاده نکنند. چرا که باتوجه با آزمایش ها؛ مواد تشکیل دهنده‌ی فرمول این قبیل شوینده‌ها می‌توانند به پوشش رویی اولئوفوبی (که برای اثر انگشت معلوم نشدن اثر انگشت است.) دستگاه‌هایی مانند iPhone و iPad آسیب برساند.

حالا با گسترش روزافزون ویروس کرونا؛ شرکت اپل راهنمایی خود را تغییر داده است و اکنون می‌گوید که استفاده از دستمال مرطوب Clorox یا Lysol برای فرایند ضدعفونی کردن آیفون و هر یک از محصولات آن مشکلی هیچ ایجاد نمی‌کند. البته این راه نیز منوط به شرایط ویژه‌ای است که در ادامه آن را نوشته‌ایم.

بیشتر بخوانید: معرفی اپلیکیشن COVID-19 اپل

نحوه ضد عفونی کردن مک بوک

چگونه می‌توان مک، صفحه کلید، ماوس، آیفون و سایر دستگاه‌های Apple را تمیز و ضد عفونی کرد…؟

اپل توصیه رسمی فرایند ضدعفونی کردن آیفون و سایر دستگاه‌های خود را بروز کرده است. این کمپانی اکنون می‌گوید “کاربران می‌توانند با استفاده از الکل ایزوپروپیل 70 درصد یا دستمال مرطوب کننده ضد عفونی کننده Clorox یا Lysol ؛ سطوح سخت و مقاوم محصولات Apple مانند صفحه نمایش، صفحه کلید یا سایر سطوح خارجی را به آرامی پاک کنند.” با توجه به این نکته، اپل هنوز می‌گوید نکاتی در مورد همه‌ی محصولات خود قابل اعمال است.

بیشتر بخوانید: ساخت ماسک توسط اپل

این نکات به شرح زیر است :

  • فقط از پارچه‌های نرم و بدون پرز استفاده کنید. از استفاده‌ی پارچه‌های سفت و ساینده، حوله ها، حوله‌های کاغذی یا موارد مشابه خودداری کنید.
  • از پاک کردن بیش از حد، خودداری کنید؛ چرا که ممکن است باعث آسیب زیادی به دستگاهتان شود.
  • پیش از شروع فرایند ضدعفونی کردن آیفون و سایر دستگاه‌های اپل‌تان؛ تمام منابع برق، دستگاه‌ها و کابل‌ها را از برق جدا کنید.
  • هر نوع مواد با حالت مایع را از محصول دور نگه دارید، مگر اینکه در مورد محصولات خاص که ذکر شده است. (الکل ایزوپروپیل 70 درصد یا دستمال مرطوب کننده ضد عفونی کننده Clorox یا Lysol)
  • توجه کنید که مایع ضد عفونی کننده خیلی رقیق نشوید چرا که هرچه ‌قدر رقیق‌تر باشد می‌تواند آسیب بیشتری را وارد کند.
  • از اسپری‌های آئروسل، سفید کننده ها، پراکسید هیدروژن یا مواد ساینده به هیچ وجه استفاده نکنید. چرا که تمامی لایه‌های محافظتی دستگاه را از بین می‌برد.
  • در آخر؛ یادتان باشد که هرگز پاک کننده‌ها را به صورت مستقیم روی مورد اسپری نکنید. باید آنها رو ابتدا بر روی دستمال مرطوب یا نرم بریزید، و بعد استفاده کنید.

نحوه ضد عفونی کردن آی پد

این دستور آخرین راهنمایی اپل جهت ضدعفونی کردن آیفون و سایر دستگاه‌هایش می‌باشد. این روش جایگزینی برای تمامی روش‌هایی است که کمپانی اپل پیش از این مطرح کرده بود. توجه کنید که هرگز به غیر از این روش‌ها؛ از موارد و راه‌های ضد عفونی دیگری استفاده نکنید.

اگر می‌خواهید بسیار محتاطانه‌تر فرایند ضد عفونی را انجام دهید بهتر است iPhone یا iPad خود را با استفاده از یک دستمال مرطوب (کاملاً تمیز) پاک کنید. البته یک راه بسیار مناسب برای ضدعفونی کردن آیفون  قرار دادن یک محافظ روی صفحه نمایش آن است چرا که این کار باعث محافظت از پوشش اولئوفوبی می‌شود.

 

نتیجه

امروز در این مطلب آخرین بیانیه اپل راجع به راه‌های ضدعفونی کردن آیفون، مک، آی پد و بقیه  دستگاه‌های اپل را تشریح کردیم. امیدواریم بتوانید با استفاده از روش فوق؛ تمامی دستگاه‌هایتان را ضد عفونی کنید.

 

 

 

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال