تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
شست و شوی دست با استفاده از برنامه ی ریمایندر

استفاده از اپل واچ و ریمایندر برای یادآوری شست و شوی دست‌ها و لمس نکردن صورت

با جدی تر و همه گیر شدن شیوع ویروس کرونا در در سراسر جهان، بسیار از مردم بیش از پیش به بهداشت خود اهمیت می‌دهند. همه باید برای سالم ماندن و مهار شیوع ویروس کرونا، اقداماتی را انجام دهند تا بتوانند محیط ایمنی را برای خود و خانواده به وجود آورند. یکی از این اقدام‌ها ؛ شستن دست‌ها می‌باشد. اما؛ از آنجا که این کار هنوز برای خیلی از مردم عادت نشده است؛ آنها این امر (شستن دست‌ها) را فراموش می‌کنند. به این ترتیب؛ آنها به کسی نیاز دارند که شستن دست هایشان را به یادشان آورد. برای این کار شرکت اپل به کاربران خود پیشنهاد کرده است که با یادآوری شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر می‌توانند بهداشت خود را حفظ کنند.

امروز می‌خواهیم به توضیح این موضوع مهم بپردازیم و به شما موزش دهیم که چگونه می‌توانید با استفاده از ریمایندر شست و شوی دستان خود را فراموش نکنید.

عناوین مطلب امروز :

 • اپل و شست و شوی دست‌ها
 • ایجاد یک عادت جدید بهداشتی
 • یک روش جالب
 • نحوه تنظیم یادآوری شست و شوی دست
  1. انتخاب 1 : برنامه Reminders اپل
  2. گزینه 2 – برنامه‌های شخص ثالث
 • نتیجه

 

اپلیکیشن ریمایندر در آیفون و آی پد

اپل و شست و شوی دست‌ها

آیفون و اپل واچ می‌توانند ابزاری مناسبی برای یادآوری شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر  باشند. با این کار بهتر می‌توان به صاف کردن منحنی شیوع ویروس کرونا کمک کرد.

شرکت اپل گزینه‌های مختلفی از جمله اپلیکیشن Reminders اپل و برنامه شخص ثالث را برای یادآوری مسائل، برای آیفون و آی پد در نظر گرفته است. شما با استفاده از آنها می‌توانید به شستن مرتب دست‌های خود هادت کنید و کمتر صورت خود را لمس کنید.

بیشتر بخوانید: سیری توصیه‌های ایمنی مربوط به ویروس کرونا را ارائه می‌کند

ایجاد یک عادت جدید بهداشتی

تحقیقات نشان می‌دهد که ساختن یک عادت جدید، اغلب دو ماه طول می‌کشد. (دست زدن به چهره شما احتمالاً دشوارتر از تنظیم روال شستشوی دست‌های شماست، چرا که آمار این برتری را نشان می‌دهد.) اما یادآوری شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر در iPhone یا Apple Watch شما می‌تواند این بازه زمانی را بطور قابل توجهی کوتاه کند و به شما بیش از هر کس دیگری در ایجاد این نوع عادت بهداشتی؛ کمک کند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) به طور رسمی توصیه می‌کند دست‌های خود را به مدت حداقل 20 ثانیه با صابون به صورت کامل شستشو دهیم. البته؛ برخی منابع مدت زمان 30 ثانیه را توصیه می‌کنند.

 

یک روش جالب

به عنوان یک روش جالب برای به یاد آوردن مدت زمان 30 ثانیه، پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از The Verge ترانه‌های مربوط به شستشوی دست‌ها را یاد بگیرید و بخوانید. این ترانه‌ها به گونه ای طراحی شده اندکه خواند آنها 30 ثانیه طول می‌کشد. این باعث می‌شود تا هنگام شست و شوی 30 ثانیه ای دست هایتان؛ حوصله‌تان سر نرود. اما اگر شست و شوی دستانتان یادتان رفت؛ پیشنهاد می‌کنیم تا برای یادآوری شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر با گونه‌ی زیر عمل کنید.

 

نحوه تنظیم یادآوری شست و شوی دست

انتخاب 1 : برنامه Reminders اپل – شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر

برای شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر موجود در دستگاه های اپل خود باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 • برنامه Reminders را در iPhone خود باز کنید. یک یادآوری جدید (new reminder) ایجاد کنید.
 • بر روی “i” در سمت راست تصویر نمایشگر اپلیکیشن یادآوری خود؛ ضربه بزنید.
 • بر روی toggle next to Remind me on a day ضربه بزنید.
 • سپس بر روی toggle next to Remind me at a time ضربه بزنید.
 • تعداد تکرار و ساعت یادآوری را انتخاب کنیدو (یا حتی می‌توانید یک سفارش جدید را انتخاب کنید).
 • بر روی Done در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

به این ترتیب دستگاه شما برای یادآوری شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر تنظیم شده است.

نکته راهنما جهت راحتی یادآوری شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر: از تنظیمات دستی پرش کنید و از Siri برای تنظیم یادآوری‌های ساعتی استفاده کنید. چیزی مثل “Remind me to wash hands every hour starting at 3 o’clock.”  که به فارسی می‌شود “به من یادآوری کنم که هر ساعت از ساعت 3 شروع به شستن دست‌ها کنم.” را به او بگوئید تا خیال خود را راحت کنید.

همه‌ی شما کاربران اپل می‌توانید جهت یادآوری شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر خود در iPhone ، Apple Watch ، iPad و Mac اقدام نمائید. در اینجا چگونگی این مراحل در iPhone به صورت تصویری آورده شده است:

شست و شوی دست با استفاده از برنامه ی ریمایندر

شما می‌توانید یک ساعت مشخصی را برای یادآوری شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر انتخاب کنید یا حتی می‌توانیدیک فاصله خاص و دلبخواهی را جهت این یادآوری تنظیم کنید. همچنین می‌توانید زمانی را برای پایان دادن به تکرار یادآوری مشخص کنید کنید یا اصلا با انتخاب گزینه‌ی “Never” آن را به روی حالت پیش فرض بگذارید.

شست و شوی دست با استفاده از برنامه ی ریمایندر

بیشتر بخوانید: راه‌های تمیز کردن ایرپادز پرو به همراه کیس آن (ضد کرونا)

گزینه 2 – برنامه‌های شخص ثالث – شست و شوی دست با استفاده از برنامه های شخص ثالث

اگر مایل هستید از برنامه‌های شخص ثالث برای شست و شوی دسه استفاده کنید، Due انتخابی عالی است. البته تنها ضعف آن پولی بودن آن است. اما ما به شما یادآوری شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر را پیشنهاد می‌کنیم. اما؛ در اپلیکیشن Due :

 • این برنامه‌ی شخص ثالث شما را از یادآوری‌های گذشته مطلع می‌کند. با استفاده از این اپلیکیشن شما می‌تواین فواصل زمانی 1 ، 5 ، 10 ، 15 ، 30 و 60 دقیقه را انتخاب نمائید.
 • تنظیم سریع ، ارسال سریع: این برنامه‌ی شخص ثالث یک انتخابگر زمان است که کاملاً قابل تنظیم است. همچنین به شما امکان می‌دهد تا پس از تعیین موعد مقرر؛ یادآوری‌های خود را به تعویق بیاندازید.
 • تایمر شمارش معکوس: شمارش معکوس برای درست کردن تخم مرغ‌های نرم و پخته، دم کردن قهوه و موارد دیگر بسیار ایده آل است. شما می‌توانید آنها را یک بار تنظیم کنید و از آنها برای همیشه استفاده نمائید.

رنامه‌ی Due به عنوان نمونه ای از اپلیکیشن های شست و شوی دست

اگر ایده نرم افزار اختصاصی برای شستشوی دست را دوست دارید، برنامه‌ی Wash Your Hands گزینه‌ی خوبی است. این برنامه کاملا به صورت رایگان است. در این برنامه شما می‌توانید فواصل زمانی دلخواه را تنظیم کنید و یک تایمر داخلی را برای اطمینان از شست و شوی دست‌های خود انتخاب نمائید. البته؛ لازم به ذکر دوباره است که پیشنهاد ما به شما یادآوری شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر است.

رنامه‌ی Wash Your Hands به عنوان نمونه ای از اپلیکیشن های شست و شوی دست

 

 

نتیجه

امروز در این مقاله راه‌های تشریحی و تصویری یادآوری شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر را گفتیم. همچنین برنامه‌های شخص ثالث دیگری همچون اپلیکیشن Due و برنامه‌ی اختصاصی شست وشوی دست به نام Wash Your Hands را معرفی کردیم. توجه کنید که تمامی این اپلیکیشن‌ها جهت راحتی و حفظ سلامتی شما برنامه ریزی شده اند. البته؛ در آخر باز تکرار می‌کنیم؛ پیشنهاد ما به شما یادآوری شست و شوی دست با استفاده از ریمایندر است. امیدواریم از این مطلب آموزش لذت برده باشید.

 

 

 

 

 

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *