تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
ریست فکتوری آیفون

آموزش ریست فکتوری آیفون

ریست فکتوری آیفون را در کجا استفاده می کنید؟ دلایل زیادی برای خداحافظی از گوشی قدیمی‌تان وجود دارد. خواه به دلیل خرید یک گوشی آیفون جدید و شیک باشد و خواه فروش آن و پس‌انداز کردن پولی برای آینده. حتی می‌توانید گوشی خود را به یک غریبه فروخته و بعدها دوباره آن را تهیه کنید. سوای این دلایل، شما در هر حالتی باید گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانده و اطلاعات شخصی خود را از ان پاک کنید.

ریست فکتوری آیفون چرا و چگونه؟

قبل از اینکه حتی فکر دادن گوشی خود به فرد دیگری را داشته باشید، باید کمی وقت گذاشته و اطلاعات خود را از آن پاک کنید. بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. با این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که هیچ کس به گنجینه‌ی اطلاعات شخصی شما که هر کسی در گوشی خود دارد، دسترسی پیدا نخواهد کرد.

پشتیبان‌گیری از داده‌ها پیش از ریست فکتوری آیفون

قبل از اینکه ریست فکتوری آیفون، حتما یک نسخه‌ی پشتیبان از آن تهیه کنید تا بتوانید مخاطبین یا تصاویر جدید خود را نگه داشته و امکان انتقال آن به گوشی جدید خود را داشت هباشید. می‌توانید با اتصال آیفون خود به مک و دنبال کردن این مراحل، از گوشی خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کرده یا از آیتونز در رایانه‌ی شخصی خود برای تهیه نسخه‌ی پشتیبان از گوشی خود استفاده کنید.

متناوبا، شما می‌توانید از آی‌کلود برای تهیه نسخه پشتیبان از گوشی خود یا رفتن به تنظیمات و مسیر iCloud > iCloud Backup > Back up now چنین کاری را انجام دهید. این روش تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان، بسته میزان داده‌هایی که در گوشی خود دارید، مدتی طول خواهید شد، اما بسیار ساده است.

ریست فکتوری آیفون

برای جلوگیری از تخلیه‌ی باتری هنگام تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان، باید آیفون خود را فورا به یک شبکه‌ی وای فای متصل کرده و شارژر خود را نیز همراه داشته باشید.

بعد از تکمیل نسخه‌ی پشتیبان، چند کار دیگر وجود دارد که حتما باید انجام دهید:

  • از برنامه‌ها و سرویس‌های مختلف لاگ آت کنید.
  • از بخش Settings > Passwords & Accounts تمامی حساب ایمیل و رمز عبورهای خود را پاک‌سازی کنید.
  • اگر قبلا این کار را نکرده‌اید، سیم کارت خود را از گوشی خارج کنید. اگر گوشی جدیدتان همراه با سیم کارت به شما عرضه شده است، سیم کارت گوشی قدیمی خود را خراب کرده و دور بریزید.

بیشتر بخوانید: سافت ریست چیست و چه تفاوت‌هایی با هارد ریست دارد؟

انجام ریست فکتوری

با پشتیبان‌گیری از گوشی و حذف تمامی حساب‌های خود، با دنبال کردن این مراحل می‌توانید گوشی خود را ریست فکتوری آیفون کنید.

  1.  ابتدا برنامه‌ی Setting را باز کنید.
  2.   گزینه‌ی General را انتخاب کنید.
  3.  به پایین رفته و گزینه‌ی Reset را انتخاب کنید.
  4.   گزینه‌ی Erase All Content and Settings را انتخاب کنید.

برای چنین کاری باید کد پین گوشی خود را همراه با رمز عبور Apple ID خود داشته باشید. در گذشته، قبل از اینکه بتوانید گوشی خود را ریست فکتوری کنید، باید Find My iPhone را غیرفعال می‌کردید، اما اپل جدیدا از شما درخواست رمز عبور Apple ID را طی فرایند ریست درخواست می‌کند تا بتوانید تنظیمات Find My را غیرفعال کنید.

پس از وارد کردن رمز عبور، صفحه تاریک شده و آرم اپل به‌همراه یک نوار پیشرفت داده می‌شود. چند دقیقه‌ی بعد، با صفحه‌ای روبرو خواهید شد که عبارت Hello به زبان‌های مختلف روی آن چشمک خواهد زد. بدین ترتیب ریست فکتوری آیفون با موفقیت به انجام رسیده است. حال گوشی پاک‌سازی شده است و یک مالک جدید دسترسی به آن‌ها نخواهد داشت و شما با خیالی آسوده می‌توانید آن را رها کنید. در مورد گوشی جدیدی که خریداری کرده‌اید، برخی تنظیمات خاصی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را انجام داده و کار با آن را شروع کنید. شما می‌توانید این فرایند را به دوست و آشنایان خود نیز آموزش دهید تا با مشکلات عدیده‌ای که کاربران امروزی با آن روبرو هستند، مواجع نشوند.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *