تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر تلفن تماس: 021-66171283
حذف هفده اپلیکیشن بد افزار آیفون و خرید اقساطی محصولات اپل

حذف هفده اپلیکیشن بد افزار آیفون

هفده اپ بد افزار آیفون از اپ استور حذف شدند

اپل تایید کرد که 17 اپ بد افزار که موفق شده بودند تا پروسه امنیتی اپل را دور زده و وارد اپ استور شوند، از اپ استور حذف شدند.

این هفده اپلیکیشن بد افزار آیفون همه ساخته یک نفر اما در زمینه های مختلفی مثل رستوران یاب، رادیوی اینترنتی، ماشین حساب، فشرده کننده ویدیو و سرعت سنج بوده اند.

هفده اپلیکیشن بد افزار آیفون و خرید قسطی گوشی آیفون
بد افزارهای آیفون

این هفده اپلیکیشن بد افزار آیفون توسط شرکت امنیتی موبایل Wandera کشف شدند.

 طبق گفته این شرکت، این اپلیکیشن های بد افزار، کاری که برای آن طراحی شده بودند را انجام میدادند اما در عین حال از کسی که اپ را نصب کرده بود هم به طور مخفیانه کلاه برداری میکردند.

اگرچه که هیچ ضرر مستقیمی به کاربران متحمل نمیشد اما این بد افزارها میتوانستند حجم اینترنت همراه را کم کرده، گوشی را کند کرده و عمر باطری را کم کنند.

طبق گفته Wandera، این اپلیکیشن ها به این دلیل توانسته بودند تا پروسه امنیتی اپل را دور بزنند که کد بد افزار در داخل خود آنها نبود و از طریق یک سرور از راه دور، دستورات مبنی بر این که باید چه کار کنند برای آنها ارسال میشد.

اپل دراین باره میگوید که:

برای شناسایی این حالت، سیستم های امنیتی خود را بهبود خواهد داد. این سرورها البته به اپلیکیشن های اندروید هم نفوذ کرده بودند که به خاطر امنیت ضعیف تر اندروید نسبت به اپل، تواسته بودند تا آسیب مستقیم تری وارد کنند.

 این اپلیکیشن ها همگی از طرف AppAspect Technologies بوده اند.

iOS قصد دارد تا با عمل Sandboxing (ساز و کار حفاظتی برای جدا نگاه ‌داشتن بعضی نرم ‌افزار های در حال اجرا در آن واحد با دیگر نرم‌ افزار ها) در برابر این گونه حملات از خود دفاع کند اما Wandera میگوید که این عمل هم ممکن است شکست بخورد.

گفتنی است که Wandera همان شرکتی است که ادعا میکرد که از یکی از قابلیت های Siri میتوان برای فیشینگ استفاده کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای ثبت امتیاز، روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.4 / 5. تعداد امتیاز: 81

هنوز امتیازی ثبت نشده است

kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *