تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
سیاست انحصار طلبی اپل

سیاست انحصار طلبی اپل پیرامون حق تعمیر دچار تغییر می‌شود

یقینا روزهای هیجان‌انگیزی برای iFixit در نوامبر ۲۰۲۱ رخ داده‌اند. اپل در این ماه تصمیم گرفت که خط مشی جدیدی را برای تعمیر قطعات مربوط به دستگاه‌های خود در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. این شرکت، قرار است که قطعات جدید، صفحه نمایش جایگزین، باتری‌ها و موارد دیگر را همراه با یک راهنمای تعمیر آیفون در اختیار کاربران خود قرار دهد تا بتوانند از آزادی عمل بیشتری در تعویض و تعمیر دستگاه‌های اپل داشته باشند. اپل گویا از فشاری که قبلا روی این زمینه وجود داشت، کوتاه آمده است و قصد دارد که حق تعمیر را در چشم‌ انداز بزرگی برای دارندگان دستگاه خود فراهم کند.

وضعیت فرمان حق تعمیر آمریکا برای اپل

سیاست انحصار طلبی اپل

در حال حاضر، ۲۷ ایالت قانون حق تعمیر را دریافت کرده‌اند یا اینکه در حال کار روی آن هستند. بایدن هم در تابستان ۲۰۲۱ فرمان اجرایی کردن آن را امضا کرده و کمیسیون تجارت فدرال را تشویق کرد که از اختیارات خود برای رسیدگی به محدودیت‌های غیرمنصفانه ضد رقابتی استفاده کند. گویا عدم آزادی کافی برای تعمیر قطعات آیفون و سایر دستگاه‌های اپل، سبب شده بود که چنین مشکلاتی برای شرکت ایجاد شود. حال کاربران می‌توانند تجهیزات را خودشان از شرکت تامین کرده و تعمیرات آن به دست خود یا تعمیرکاران متخصص انجام دهند. این کار بیشتر به نفع تعمیرکاران سوم شخص است تا بتوانند قطعات را از اپل تامین کرده و خدمات تعمیر را در اختیار علاقه‌مندان گذارند.

بیشتر بخوانید: دلایل کار نکردن تاچ آیدی آیفون بعد از تعمیر و تعویض ال سی دی

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *