تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283
فناوری جدید

فناوری جدیدی به کاربران اجازه می‌دهد تا آیفون و آیپد را با مغز کنترل کنند

فناوری جدیدی که اکنون در مرحله آزمایش بالینی قرار دارد، به کار این امکان را می‌دهد که از مغز خود برای کنترل آیفون یا آیپد خود استفاده کرده و از افکار خود بهره ببرد. این فناوری مشابه سایر ویژگی‌های دسترسی مانند سوییچ‌های جایگزین عمل می‌کند. با این حال، به جای ثبت ضربه پا یا تکان دادن سر، امواج مغز کاربر را ثبت می‌کنند. در مقاله‌ای که توسط Semafor بررسی شده است، رادنی گورهام اطلاعات بیشتری در مورد این فناوری ارائه می‌کند. گورهام دارای اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا ALS است که یک بیماری عصبی بوده و به شدت روی عملکرد فیزیکی تاثیر می‌گذارد. او همچنین یکی از شش نفری است که از دستگاهی به نام Synchron Switch استفاده می‌کنند.

فناوری جدید برای کنترل آیفون و آیپد

فناوری جدید

دستگاه Synchron Switch که توسط کمپانی Synchron ایجاد شده است، با مجموعه‌ای از حسگرها کار می‌کند که به عنوان Stentrode شناخته می‌شوند و از طریق یک رگ خونی وارد مغز می‌شوند. خود سوییچ به‌صورت بی سیم از قفسه سینه بیمار کنترل می‌شود. وقتی گورهام به ضربه زدن با پایش فکر می‌کند، آیپد او آن را به‌عنوان ضربه انگشت روی صفحه ثبت می‌کند. گورهام می‌تواند آیپد خود را با سوییچ همگام کنترل کند و به او امکان ارسال پیام‌های متنی تک کلمه‌ای را خواهد داد. تام آکسلی یکی از بنیان گذاران شرکت است که می‌گوید: «ما در مورد محصولات iOS و اپل هیجان زده هستیم. چرا که آن‌ها بسیار فراگیر عمل می‌کنند».

بیشتر بخوانید: یونایتد ایرلاینز بیش از یک دهه موفقیت در اجرای فناوری اپل را جشن می‌گیرد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۴ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *