تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
ربات بازیافت آیفون اپل

ویدیوی جدیدی ربات بازیافت آیفون اپل را نشان می‌دهد

ویدیویی از پشت صحنه کارخانه اپل، نشان می‌دهد که چگونه ربات دیزی یک آیفون را شکافته و زباله‌های الکترونیکی آن را برای بازیافت جدا می‌کند. اپل برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۶ یک ربات بازیافت را به شکل لیام معرفی کرد. اما سپس ربات پیشرفته‌تری به نام دیزی هم در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد. اکنون دیزی موضوع یک ویدیوی کوتاه در پشت صحنه شده است و فرایندهایی که سالانه انجام می‌دهد را به‌صورت دقیق از بین می‌برد تا بتواند ۱.۲ میلیون قطعه را برای ساخت آیفون‌های بعدی خارج کند. سارا دیتسچی که در یوتیوب فعالیت می‌کند، یک ویدیوی تقریبا ۴ دقیقه‌ای را ارائه کرده و گزارش داده است که چگونه دیزی بخشی از بازیافت زباله‌های الکترونیکی را انجام می‌دهد.

نحوه کار ربات دیزی اپل

ربات بازیافت آیفون اپل

او می‌گوید: «روش‌های مختلفی وجود دارد که اساسا فلزات از پلاستیک جدا می‌شوند. اما نکته این است که همه چیز باید با دقت بالایی از همدیگر جدا شوند». در این ویدیو می‌بینیم که چهار قسمت از دیزی در حال کار هستند تا بتوانند اجزا را دقیقا از همدیگر باز کنند و این کار از صفحه نمایش آیفون شروع می‌شود. سپس باتری و پیچ‌ها از همدیگر باز می‌شوند. در مرحله نهایی، تمام اجزایی که دیزی خارج کرده است،‌ روی یک سیستم نوار نقاله قرار می‌گیرند تا کارگران انسان بتوانند آن‌ها را ارزیابی کنند. به‌طور جداگانه، و به عنوان بخشی از تلاش‌های مربوط به روز زمین در سال ۲۰۲۲، گزارش زیست محیطی اپل هم اعلام کرده است که مجوز ثبت اختراع مربوط به دیزنی را برای محققین و شرکت‌هایی که فرایندهای جداسازی قطعات خود را توسعه می‌دهند، ارائه کرده است. این ویدیو را می‌توانید در یوتیوب تماشا کنید.

بیشتر بخوانید: پروژه تایتان اپل؛ یک ماشین یا ربات؟

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ پرو در مدل‌ها و رنگ‌ های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *