تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
برنامه Panecal

معرفی اپلیکیشن Panecal Scientific Calculator برای آیفون

Panecal یک برنامه ماشین حساب علمی است که امکان انجام محاسبات پیچیده و استفاده از فرمول‌ها را برای کاربران آیفون فراهم می‌کند. با این برنامه می‌توانید فرمول‌ها را همراه با امکان ارزیابی آن‌ها مورد استفاده قرار داده و اشتباهات تایپی نداشته باشید. این برنامه دارای قابلیتی است که اشتباهات محاسباتی را در همان لحظه محاسبه کرده و اجازه نمی‌دهد که تایپ اشتباه داشته باشید. همچنین می‌توانید از فرمول‌های گذشته استفاده کرده و از حافظه متغیر برای تغییر مقادیر استفاده کنید. بدین ترتیب سرعت کاری شما نیز بالاتر خواهد رفت و می‌توانید صرفا مقادر آن‌ها را تغییر دهید.

برنامه‌ی Panecal از یک صفحه نمایش ساده و کاربردی برخوردار است که می‌توانید از طریق کلیدهای جهت‌دار به دکمه های مختلف آن دسترسی داشته باشید. حتی می‌توانید از صفحه لمسی گوشی نیز استفاده کرده و نشانگر را به سرعت به مکان موردعلاقه خود انتقال دهید. استفاده از این برنامه ساده است و رابط کاربری قدرتمند آن برای کاربران مبتدی و حرفه‌ای مناسب خواهد بود. این برنامه مجهز به رابط بصری است و انعطاف پذیری بالایی برای تمام محاسبات پیچیده شما خواهد داشت. بدین ترتیب می‌توان گفت که این برنامه برای دانشجویان بسیار مناسب است و در کلاس می‌توانید از یک برنامه‌ی ماشین حساب حرفه‌ای استفاده کنید. می‌توانید از سیستم کپی و پیست برنامه نیز استفاده کرده و سریعا به فرمو‌ل‌ها دسترسی داشته باشید.

در ادامه قصد داریم که ویژگی‌های ارزشمند این ماشین حساب علمی و حرفه‌ای را بررسی کنیم.

ویژگی‌های برنامه‌ی Panecal

برنامه Panecal

یکی از ویژگی‌های کاربردی این برنامه در امکان محاسبه‌ی مجدد با استفاده از فرمول‌های گذشته است. بدین ترتیب شما برای بار اول یک فرمول را با مقادیر خود مورد استفاده قرار می‌دهید و دفعات بعدی دیگر نیازی به تایپ مجدد آن نخواهید داشت. درواقع شما کافی است که یک‌بار فرمول را به شیوه‌ی درست استفاده کرده و در دفعات آینده اطمینان حاصل کنید که اشتباهی نخواهید داشت. دومین ویژگی این برنامه در استفاده از مکان‌نما و کلیدهای جهت‌دار است. این قابلیت دسترسی به بخش‌های مختلف ماشین حساب را ساده‌تر خواهد کرد و به‌دلخواه و در شرایط خاص می‌توانید از صفحه نمایش یا جهت‌نما استفاده کنید. در ویژگی بعدی می‌توانید متن فرمول‌ها را کپی کرده در جای دلخواه آن‌ها را پیست کنید.

برنامه‌ی Panecal دارای تاریخچه‌ای است که فرمول‌ها و جداول نتایج حاصل را در خود نگهداری می‌کند. از این تاریخچه می‌توانید برای دسترسی آسان به جواب برخی از مسئله‌های خود استفاده کنید و نیازی به حل کردن مجدد آن‌ها نخواهید داشت. توابع – M+/M- نیز همراه با حافظه‌ی متغیر در این برنامه وجود دارد و می‌توانید در مسائل خاص از آن‌ها استفاده کنید. اعداد دودویی، اعداد اعشاری، تبدیل اعداد هگزا دسیمال و مواردی از این دست، امکانات دیگری هستند که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. شما با این برنامه می‌توانید عملیات حسابی را انجام داده و از توابع مثلثاتی معکوس نیز استفاده کنید. از دیگر توابع این برنامه می‌توانیم به توابع لگاریتمی، توابع پاور، توابع ریشه‌دار، فاکتوریل‌ها۷ مقادیر قدر مطلق، تبدیل مختصات قطبی و دکارتی اشاره کنیم.

زاویه در این برنامه با سه واحد گرادیان، رادیان و درجه قابل دسترس است و محاسبات را برای‌تان ساده‌تر خواهد کرد. قالب نمایش نتایج را می‌توانید به‌صورت استاندارد، حالت اعشاری ثابت، ارقام Sci و شاخص‌ مضرب ۳ نمایش دهید. این سیستم‌ها برای دانشجویان رشته‌های مهندسی کاملا آشنا است و بدون نیاز به عملیات تبدیل، به‌صورت مستقیم می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. فراموش نکنید که این سیستم حتی قادر به جداسازی اعداد و گروه بندی اعشار آن‌ها نیز خواهید بود.

جمع‌بندی

بدین ترتیب این برنامه را می‌توانید از اپ‌استور دریافت کرده و یک ابزار حرفه‌ای و کامل همراه با کلاس‌های دانشگاهی خود داشته باشید. با این برنامه نیازی به تهیه ماشین حساب مکانیکی نخواهید داشت و یک اپ می‌تواند نیازهای شما را تا حد اعلی برطرف کند.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *