تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
حریم خصوصی تیک تاک در iOS

گزارش‌های مربوط به نقض حریم خصوصی تیک تاک در iOS معمولا اشتباه است

علیرغم اینکه اطلاعات مربوط به دور زدن امنیت دستگاه توسط تیک تاک برای دسترسی به اطلاعات کاربران، کمی اغراق آمیز و ناشی از یک سوء تفاهم بوده است، اما همچنان مشکلات حریم خصوصی مربوط به این سرویس وجود دارد و بیش از همه حریم خصوصی اپل را تهدید می‌کند. مطالعه‌های امنیتی بسیاری روی تیک تاک انجام شده است و اطلاعاتی به‌دست آمده است که کاربران این سرویس باید بیش از پیش مراقب حریم خصوصی خودشان باشند. تیک تاک می‌تواند الگوریتم‌های امنیتی اپل و گوگل را دور زده و به‌طور کامل به داده‌های کاربران دسترسی پیدا کند. این گفته براساس مطالعاتی به‌دست آمده که کارشناسان امنیتی The Wrap هم روی آن تاکید دارند.

به نظر می‌رسد که تیک تاک از نوعی کد پویا استفاده می‌کند که وضعیت آن می‌تواند تست‌های کد استاتیک اپل را دور بزند. این موضوع در عمل شاید مبهم به نظر برسد، اما اغلب توسعه دهندگان برای جلوگیری از مهندسی معکوس برنامه توسط افراد دیگر از آن استفاده می‌کنند. کد پایه تیک تاک بین گوگل و اپل به اشتراک گذاشته می‌شود تا بتوانند از کتابخانه سیستم اندروید و iOS برای ایجاد ساختار اصلی برنامه استفاده کنند. سپس کد اختصاصی تیک تاک برای ارائه اطلاعات، از وب استفاده می‌کند و می‌تواند به گفته عمومی یک برنامه وب شناخته شود. به‌نوعی، ماهیت ساده یک برنامه وب به یک مرورگر وب تبدیل می‌شود که می‌تواند دائما بازنویسی شده و از تحلیل کد توسط فروشگاه گوگل و اپل جلوگیری کند.

تیک تاک و امنیت حریم خصوصی کاربران

حریم خصوصی تیک تاک در iOS

تیک تاک به درستی ادعا کرده است که برنامه‌اش از کتابخانه‌ها و ابزارهای سیستم استاندارد استفاده می‌تد تا برنامه بتواند روی iOS و اندروید کار کند. تلاش‌های زیادی توسط The Wrap برای اثبات نادرست بودن شیوه‌های استاندارد توسعه دهنده تیک تاک برای مقاصد مخرب انجام شده است، اما تاکنون به جایی نرسیده است. لاکرمن در مورد ماهیت استفاده تیک تاک از کدگذاری برنامه‌های وب می‌گوید: «این ویژگی‌های پویا به تیک تاک این امکان را می‌دهد تا دسترسی کاملی در یک محدوده مشخص به دستگاه کاربران داشته باشد. مرورگر تیک تاک نه‌تنها امکان جستجوی داخلی را فراهم می‌کند، بلکه این قابلیت را دارد که مواردی رو خودش از دستگاه جستجو کند».

آخرین جمله لاکرمن ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، اما تیک تاک اساسا می‌تواند داده‌های کاربران را از اینترنت به نمایش گذارد. اطلاعاتی که تیک تاک در دستگاه‌ها به آن دسترسی دارد، براساس سیاست‌های حفظ حریم خصوصی اپل و گوگل بوده است و محدودیت را کاملا رعایت کرده است. این سرویس تنها هنگام مشاهده ویدیوها و دنبال کردن کاربران امکان ردیابی را دارد و هیچگاه از خط قرمزهای امنیتی عبور نکرده است. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در مورد امنیت حریم خصوصی تیک تاک در دستگاه آیفون با ما به اشتراک گذارید.

بیشتر بخوانید: لایحه اجباری برای سایدلود کردن برنامه ها در iOS ارائه خواهد شد

برای خرید اقساطی محصولات کمپانی اپل مانند آیفون ۱۳ در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید به بازرگانی سیب مراجعه کرده و شرایط و مدارک لازم برای این منظور را مطالعه فرمایید. مشاورین این سایت هم در خدمت شما هستند تا خرید آسان و به‌صرفه محصولات اپل را به بهترین شیوه ممکن تجربه کنید.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *