تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938

پاسخ اپل به اتهام جنجالی اخیر

پاسخ اپل به اتهام جنجالی اخیر

دیروز خبری منتشر شد مبنی بر این که اپل، اطلاعات مربوط به مرورگرهای کاربران را در اختیار شرکت چینی Tencent قرار داده است و ابراز نگرانی هایی هم در این زمینه توسط رمز نگار پروفسور متیو گرین انجام شد.

اطلاعات مربوط به مرورگرهای کاربران و خرید اقساطی محصولات اپل
اطلاعات مربوط به مرورگرهای کاربران

 حال اپل در بیانیه ای رسمی به این اتهام پاسخ داده است و گفته است که اطلاعات مربوط به مرورگرهای کاربران و URL ها با هیچ کس به اشتراک گذاشته نشده اند.

اپل تا پیش از این از سرویس امنیتی گوگل برای مرورگرهای خود استفاده می کرد اما پس از عرضه iOS 13 و macOS Catalina، شروع به استفاده از Tencent کرده است تا بتواند خود را با مقررات چین مطابقت دهد.

حال Bloomberg بیانیه رسمی اپل را در این باره منتشر کرده است و اپل گفته است که URL ها نه با گوگل نه با Tencent و نه با هیچ شرکت دیگری به اشتراک گذاشته نمی شوند و اگر کاربران خیلی در این زمینه نگران هستند می توانند قابلیت اخطار ورود به وبسایت های جعلی را خاموش کنند.

بخشی از بیانیه

اپل در این بیانیه همچنین نگرانی های کاربران آمریکایی را در زمینه ارسال شدن اطلاعاتشان به شرکت چینی را برطرف کرده است و گفته است که تمام این داستان ها فقط برای مردم چین است.

kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های منتخب
پیش بینی درد بیماران
آیفون اورجینال