تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-66171283

مودم اختصاصی 5G اپل در سال 2022

مودم اختصاصی 5G اپل

تقریبا برای همه روشن است که اپل قصد دارد تا آیفون های سال آینده را با قابلیت پشتیبانی از اینترنت 5G و با مودم Qualcomm عرضه کند.

 مودم اختصاصی 5G اپل و خرید قسطی محصولات اپل
مودم اختصاصی 5G اپل

تیم اپل مدتی است که در حال کار بر روی مودم 5G است.

 در همین راستا و طبق گزارشی از Fast Company، هدف کنونی اپل این است که تراشه های مودم 5G خودش را تا کمتر از 3 سال آینده عرضه کند.

پیش از این، رویترز در گزارشی مدعی شده بود که این اتفاق تا اواخر سال 2021 خواهد افتاد اما طبق این گزارش جدید، ظاهرا تا سال 2022 به تعویق افتاده است.

طبق گفته Fast Company، پروسه طراحی و ساخت اولین مودم اختصاصی 5G اپل ، کاری بسیار پر زحمت خواهد بود و تازه علاوه بر ساخت یک تراشه کاربردی، اپل باید یک پروسه طولانی دیگر را هم برای اخذ مجوز و تاییدیه FCC (کمیسیون ارتباطات فدرال) طی کند.

برای همین هم سال 2023 برای عرضه این مودم ، تاریخی واقع بینانه تر خواهد بود.

تمام تراشه های گوشی های کنونی اپل شامل CPU، GPU، RAM و … ساخت خود اپل هستند و فقط تراشه مودم است که اپل همیشه آن را از اینتل خریداری کرده است پس طبیعتا یکی از اهداف اپل از ساخت یک مودم اختصاصی این است که همه اجزای آیفون را یک پارچه کند.

قرارداد کنونی اپل با Qualcomm، 6 سال اعتبار دارد و گوشی های سال آینده اپل هم اینترنت 5G را با استفاده از مودم Qualcomm پشتیبانی خواهند کرد.

kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *