تهران – خیابان جمهوری نرسیده به حافظ،جنب ساختمان معاونت درمان و بانک پاسارگاد، پاساژ حافظ پلاک ٢٠ فروشگاه بزرگ بازرگانی سیب ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938

باز هم جنجال برای اپل در چین

اطلاعات مرورگرهای کاربران اپل در چین

اپل باز هم خود را گرفتار جنجالی دیگر در چین میبیند چرا که ظاهرا اطلاعات مرورگرهای کاربران را در اختیار یک شرکت چینی به نام Tencent قرار داده است که این اطلاعات شامل وبسایت هایی که کاربران از آنها بازدید کرده اند و IP آنها نیز میشود.

اطلاعات مرورگرهای کاربران اپل در چین و خرید اقساطی محصولات اپل
اطلاعات مرورگرهای کاربران اپل در چین

اپل البته هدف خوبی از  در اختیار قراردادن اطلاعات مرورگرهای کاربران داشته است و میخواسته است تا از کاربران در برابر وبسایت های جعلی محافظت کند اما این حقیقت که اپل برای این کار از یک شرکت چینی کمک گرفته باعث تعجب همگان شده است.

اپل تا مدت ها برای حفاظت کاربران از سایت های فیشینگ، از تکنولوژی ایمن سازی مرورگرهای گوگل استفاده میکرد و اگر کاربر قرار بود تا وارد یک سایت جعلی یا ویروسی بشود، پیامی از طرف سافاری نماش داده میشد و به کاربر هشدار میداد.

استاد دانشگاه، جانز هاپکینز و رمزنگار، متیو گرین میگویند که این تصمیم اپل مشکل ساز خواهد بود چرا که حالا IP کاربر و صفحاتی که از آنها بازدید میکند لو رفته.

 با این کار ممکن است یک کوکی در دستگاه کاربر قرار بگیرد و حتی یک پروفایل رفتاری از کاربر بر اساس صفحات بازدید شده در مرورگر به وجود بیاید.

البته مدارکی وجود دارد که نشان میدهد که فقط اطلاعات کاربران چینی اپل در اختیار شرکت Tencent میگیرد ولی چندان قابل استناد نیستند.

گوگل در این زمینه رفتار قابل اعتمادی داشت و به صفحاتی که کاربران از آنها بازدید میکردند دسترسی پیدا نمیکرد اما درباره شرکت چینی این اطمینان حداقل فعلا وجود ندارد.

kurur_sib
بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *