تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
رمز دوم پویا در سافاری

مشکل سافاری و رمز پویا

همان‌طور که می‌دانید، دریافت رمز دوم پویا، برای تمامی تراکنش‌های بانکی روزانه بالای ۱۰۰ هزار تومان الزامی شده است و بدون آن، نمی‌توانید به‌صورت اینترنتی عملیات بانکی خود را انجام دهید. این روند از ابتدای دی ماه سال گذشته به تمامی بانک‌ها ابلاغ شده و هرکدام از آن‌ها شیوه‌های دریافت رمز دوم پویا را به مشتریان خود ارائه کرده‌اند. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که با دریافت رمز عبور پویای خود از طریق مرورگر سافاری مشکل دارید، می‌توانید از مرورگرهای دیگر استفاده کرده یا اینکه ابزارهای معرفی شده توسط بانک‌های مربوطه را دنبال کنید. ما در ادامه قصد داریم که گزیده‌ای از روش‌های ارائه شده توسط بانک‌های مختلف را به شما معرفی کنیم.

بانک آینده

مشتریان عزیز بانک آینده، می‌توانید از اپلیکیشن ریما به‌عنوان یک روش جایگزین استفاده کنند. این اپلیکیشن فعال‌سازی رمز عبور پویای دوم را برای شما فراهم کرده و تنها کافی است که یک‌بار به یکی از شعبات بانک مراجعه کرده و برنامه‌ی موردنیاز خود را تائید کنید. شما باید شماره تلفن خود را در آن وارد کرده و رسید خودپرداز که حاوی هشت رمز عدد و رمز فعال سازی ۱۲۰ کاراکتری است را دریافت کنید. با ورود به برنامه ریما می‌توانید در نهایت از خدمات رمز دوم پویا برخوردار شوید.

رمز دوم پویا در سافاری

بانک سامان

مشتریان بانک سامان نیز می‌توانند از برنامه رمزینه استفاده کرده و تنها با دانلود و نصب آن، به تمامی امکانات رمز دوم پویای این بانک دسترسی داشته باشند. این برنامه منوی مدیریت کارت را در اختیار شما قرار داده و امکان دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای شما فراهم می‌کند. کافی است که کارت خود را در آن وارد کرده و فعال سازی برنامه را انجام دهید. فعال سازی رمز دوم باید با مراجعه به یکی از شعب بانک انجام شود و سپس یک کد تصویری برای اسکن به شما داده خواهد شد. در نهایت کد چهار رقمی ارسال شده توسط بانک را وارد خواهید کرد.

بانک ملی

مشتریان بانک ملی می‌توانند از برنامه رمزبان استفاده کنند که توسط خود سایت برای دانلود ارائه شده است. شما می‌تونید ابتدا به یکی از شعب بانک ملی مراجعه کرده و گزینه‌ی خدمات رمز را انتخاب کنید. خط تلفن همراه شما باید به نام دارنده‌ی حساب بانکی باشد تا بتوانید آن را ثبت کرده و رمز دوم خود را دریافت کنید. می‌توانید سپس وارد اپلیکیشن شده و به سادگی رمز دوم پویای خود را از این پس توسط آن دریافت کنید.

بانک تجارت

همراز عنوان اپلیکیشنی است که بانک تجارت در اختیار شما قرار می‌دهد و بازهم باید با مراجعه به بانک، آن را عال سازی کنید. ابتدا رسید چاپی حاوی شماره سریال و شماره تلفن به شما داده خواهد شد. پیامکی مبنی بر فعال سازی برنامه به شما ارسال خواهد شد و در نهایت می‌توانید کدعبور مدنظر خود را تعیین کنید. وارد برنامه شده و سپس باید گزینه‌ی افزودن کارت را فشار دهید. شماره کارت خود را وارد کرده و سپس شماره سریالی که از رسید بانک دریافت کرده‌اید را در این بخش وارد می‌کنید. همان‌طور که می‌بینید، روال کاملا یکسان است و تنها رابط کاربری برنامه‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. گزینه‌ی درخواست رمز یکبار مصرف، آخرین مرحله‌ای است که در این برنامه براش تراکنش‌های بعدی خود انجام خواهید داد.

جمع‌بندی

همان‌طور که مشاهده کردید، شما از شیوه‌های مختلف مانند برنامه‌ی اختصاصی بانک‌ها و مرورگرهای دیگری مانند فایرفاکس و کروم می‌توانید به جای سافاری استفاده کرده و مشکل را برطرف کنید. سافاری گاهی اوقات هنگام دریافت رمز دوم پویا، هنگ کرده و مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد می‌کند. پس چه بهتر است که از روش‌های جایگزین و ایمن‌تر استفاده کنید که به‌صورت رسمی تائید شده و بانک‌ها به سادگی آن‌ها را در اختیار شما قرار داده‌اند.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *