تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
با استفاده از آیفون ساعت خواب خود را تنظیم کنید

با استفاده از آیفون ساعت خواب خود را تنظیم کنید

امروزه تنظیم زمان خواب یکی از مشکلات مهم همه‌ی ما است. اگر زمان خواب تنظیم باشد؛ بازدهی زندگی ما به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. همه‌ی ما روزهایی رو تجربه کرده ایم که زمان خواب مناسبی داشته ایم. به همین دلیل مملوء از انرژی بوده ایم و توانسته ایم تمامی کارهایمان را انجام دهیم. اما؛ روزهایی که خواب خوبی نداشته‌اید چه؟ مطمئنا بازدهی مطلوب را نداشته ایم.

امروز می‌خواهیم در این مقاله درباره‌ی تنظیم ساعت خواب با آیفون توضیح دهیم. این سیستم هوشمند به گونه‌ای طراحی شده است که به شما کمک می‌کند تا به موقع خوابید و به موقع از خواب بیدار شوید.

تنظیم ساعت خواب با آیفون به شما این امکان را می‌دهد که در مدت زمان کوتاهی بتوانید زمان خواب و بیداری خود را به راحتی تنظیم کنید. و با عادت شدن این چرخه‌ی خواب برای شما؛ دیگر مشکل بد خوابی و کم خوابی نداشته باشید.

عناوین مطلب امروز :

 • چرا تنظیم ساعت خواب مهم است؟
 • نحوه فعال کردن زمان خواب در برنامه Clock اپل
 • نحوه تنظیم تنظیمات خواب شما در برنامه Clock اپل
 • نتیجه

 

با استفاده از آیفون ساعت خواب خود را تنظیم کنید

 

چرا تنظیم ساعت خواب مهم است؟

افراد زیادی در سراسر جهان دارای برنامه خواب آشفته هستند. اگر بخواهید سیستم ایمنی و سلامتی بدن را در نظر بگیرید؛ خواب مفید شبانه باید 7 الی 8 ساعت باشد. در حقیقت بسیاری از ما به اندازه‌ی كافی خواب نداریم. یعنی نمی‌توانیم زود (به موقع) بخوابیم و زود (به موقع) از خواب بیدار شویم. این کمبود خواب و برنامه‌ی خواب غلط؛ بر سلامت و رشد ما تاثیر بسیار می‌گذارد.

ویژگی تنظیم ساعت خواب با آیفون؛ شما را مجبور می‌کند که در ساعت مشخصی به رختخواب بروید، و بعد از طی کردن یک استراحت به اندازه؛ شما را از خواب بیدار می‌کند. به این ترتیب یک نظم زمانی مشخص در ساعات خواب شما ایجاد می‌شود. با تکرار این برنامه در دراز مدت؛ این برنامه برای شما به عنوان یک عادت تلقی می‌شود و دیگر ویژگی تنظیم ساعت خواب با آیفون شما؛ وظیفه‌ی خود را انجام داده است.

لازم به ذکر است که ویژگی تنظیم ساعت خواب با آیفون، جادو نمی‌کند. بلکه تنها می‌تواند در شما انگیزه‌ای ایجاد کند تا شما بتوانید به راحتی و در کوتاه ترین زمان خواب خود را تنظیم کنید. البته؛ شما می‌توانید با استفاده از این ویژگی علاوه بر تنظیم ساعت خواب با آیفون خود؛ تعدادی هشدار و یا یادآوری‌هایی را برای خود تنظیم کنید تا در هنگام قبل و بعد از خواب شما را از آن مطلع کند.

 

نحوه فعال کردن زمان خواب در برنامه Clock اپل

برای تنظیم ساعت خواب با آیفون خود باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. ابتدا باید، برنامه Clock را باز کنید.
 2. سپس بر روی گزینه‌ی ساعت خواب (Bedtime) ضربه بزنید.
 3. حالا بر روی شروع کار (Get Started) ضربه بزنید تا منوی جدید باز شود.

نحوه فعال کردن زمان خواب در برنامه Clock اپل - 1

 1. زمان بیداری (wake-up time) مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی Next ضربه بزنید.
 2. سپس باید انتخاب کنید که در کدام یک از روزهای هفته زنگ هشدار باید شما روشن یا خاموش باشد. پس از انتخاب بر روی Next ضربه بزنید.
 3. حال؛ میزان ساعت خواب خود را انتخاب کنید و دوباره بر روی Next ضربه بزنید.

نحوه فعال کردن زمان خواب در برنامه Clock اپل - 2

 1. سپس باید میزان یادآوری خواب خود را انتخاب کنید. بعد از انتخاب آن بر روی Next ضربه بزنید.
 2. حالا باید آهنگ بیدار شدن‌تان را انتخاب کنید. بعد از انتخاب بر روی Next ضربه بزنید.
 3. و در آخ باید بر روی Save در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید تا اولین مورد از تنظیم ساعت خواب با آیفون خود را ذخیره کنید.

نحوه فعال کردن زمان خواب در برنامه Clock اپل - 3

 

 

نحوه تنظیم تنظیمات خواب شما در برنامه Clock اپل

 1. ابتدا؛ برنامه Clock را باز کنید.
 2. سپس بر روی گزینه‌ی ساعت خواب (Bedtime) ضربه بزنید.

نحوه تنظیم تنظیمات خواب شما در برنامه Clock اپل - 1

 1. حالا باید برای تنظیم ساعت خواب با آیفون؛ بر روی دکمه Options در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید. در این صورت شما می‌توانید تنظیمات مربوط به زمان خواب، از جمله روزهای هفته، یادآوری خواب، آهنگ بیدار کردن یا حجم صدای بیدار کردن را در این قسمت تنظیم کنید.

نحوه تنظیم تنظیمات خواب شما در برنامه Clock اپل - 2

 1. سپس؛ بر روی گزینه‌ی انجام شد (Done) ضربه بزنید.
 2. برای تغییر حالت خواب، نماد ماه را به طرف پائین بکشید. حالا می‌توانید زمان بیدار شدن خود و همچنین آهنگ بیدار کردن خود را تغییر کند.

نحوه تنظیم تنظیمات خواب شما در برنامه Clock اپل - 3

 1. برای روشن یا خاموش کردن زمان خواب، روی کلید روشن و خاموش ضربه بزنید. اگر خاموش باشد، سوئیچ سبز خواهد بود.

نحوه تنظیم تنظیمات خواب شما در برنامه Clock اپل - 4

 

نتیجه

امروز در این مطلب ویژگی تنظیم ساعت خواب با آیفون را تشریح کردیم. دیدید که تنظیم ساعت خواب با آیفون بسیار ساده است. همچنین در این مطلب برای شما آموزش تصویری نحوه‌ی تنظیم ساعت خواب با آیفون را آوردیم تا شما بتوانید به راحتی و هر چه سریع تر این ویژگی را یاد بگیرید و از آن استفاده کنید. امیدواریم اگر شما مشکل تنظیم ساعت خواب دارید بتوانید ساعت خواب خود را از این طریق تنظیم کنید و بازدهی بیشتری در زندگی خود داشته باشد.

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *