تهران – خیابان جمهوری تقاطع حافظ، مجتمع چارسو طبقه اول واحد C10 ساعت کاری 10 صبح الی 7 بعد از ظهر به جز روزهای تعطیل تلفن تماس: 021-62999938
قدم‌ها و مسافت طی شده در اپل واچ

چگونه تعداد قدم‌ها و مسافت طی شده را در اپل واچ ببینیم

در این مطلب سعی داریم تا شما را با چگونگی نصب، راه اندازی و استفاده از سیستم شمارش قدم و مسافت در اپل واچ آشنا کنیم. این یسیتم با استفاده از برنامه‌ی Activity می‌باشد. این مطلب به طور خلاصه دارای عناوین زیر است :

 • شمارش تعداد قدم ها، مسافت ها در اپل واچ
 1. ورزش و اپل واچ.
 2. نحوه راه اندازی شمارش قدم و مسافت در اپل واچ در اپلیکیشن Activity اپل واچ.
 3. نحوه مشاهده شمارش قدم و مسافت در اپل واچ در اپلیکیشن Activity آیفون.

 

شمارس تعدا قدم ها، مسافت و پرواز در اپل واچ

 

 

شمارس تعدا قدم ها، مسافت و در اپل واچ

 • ورزش و اپل واچ

آنهایی که روزانه به پیاده روی می‌روند یا ورزش می‌کنند، به مسئله‌ی مسافتی که طی کرده اند و تعداد قدمی که برداشته اند اهمیت می‌دهند.

اگر شما اپل واچ دارید و اهل ورزش و پیاده روی هستید؛ شرکت اپل شمارش قدم و مسافت در اپل واچ را برای شما طراحی کرده است. شما می‌توانید شمارش قدم و مسافت را از به در مدت‌های روزانه، ماهانه و سالانه داشته باشید.

هنگامی که اپل واچ خود را با تلفن هوشمند آیفون خود جفت یا paire کردید و اپل واچ را پوشیدید… از طریق سیستم کنترل شمارش قدم و مسافت در اپل واچ شما، میزان قدم و مسافت طی شده‌ی شما به طور خودکار ثبت و مشخص خواهد شد. البته به یاد داشته باشید که برای اینکه مشکلی پیش نیاید؛ لازم است اپل واچ و آیفون خود را دائما بروز رسانی کرده باشید.

شما می‌توانید برای هر مرحله از دویدن و یا پیاده روی خود هدفی تعیین و تنظیم کنید. حتی می‌توانید از طریق محدودیت زمانی؛ زمان مشخصی را برای ورزش خود در نظر بگیرید. برای این کار کافی است در قسمت اپلیکیشن Activity حلقه‌ی Activity را لمس کنید و ورزش خود را شروع کنید.

در آیتم شمارش قدم و مسافت در اپل واچ برنامه Activity شما می‌توانید تعداد قدم ها، مسافت طی شده، و اندازه پرواز خود را به صورت روزانه، ماهانه و سالانه ثبت کنید و داده‌های خود را برای مدت دلخواه ذخیره کنید.

 

 

 • نحوه راه اندازی شمارش قدم و مسافت در اپل واچ در اپلیکیشن Activity اپل واچ

 1. برنامه Activity را در Apple Watch نصب کرده و سپس برنامه را باز کنید.
 2. صفحه را به سمت پایین بکشید و به پائین بروید.
 3. حالا می‌توانید تعدا قدم ها، مسافت و پروازهای خود را به صورت روزانه ببینید.
 4. برای دیدن اطلاعات فعالیت‌های دیگر خود؛ باید از برنامه Activity را برای در آیفون خود خریداری کنید.

 

شمارش قدم و مسافت در اپل واچ

 

 

 

 • نحوه مشاهده شمارش قدم و مسافت در اپل واچ در اپلیکیشن Activity آیفون

 1. برنامه Activity را باز کنید.
 2. برنامه را باز کنید و به پایین بروید.
 3. در پایین قدم ها، مسافت و پروازهای خود را مشاهده خواهید کرد.
 4. با ضربه زدن به روی ماه در گوشه بالا سمت چپ؛ می‌توانید تاریخ‌های دیگر مورد نظرتان را انتخاب کنید. البته می‌توانید داده‌های خود را ذخیره کنید تا در موقع لزوم؛ از داده‌های بیشتری استفاده کنید.
 5. در پایین صفحه نمایش شما گزینه‌ی Trends tab وجود دارد. شما می‌توانید از طریق آن داده‌ها و اطلاعات بیشتری از قدم ها، مسافت و پروازهای خود را مشاهده کنید.

 

شمارش قدم و مسافت در اپل واچ در اپلیکیشن Activity آیفون

همانطور که در عکس بالا نشان داده شده است. در بخش Trends  شما می‌توانید میزان حرکت، ورزش و فعالیت خود را همراه با میزان صعود و نزول مشاهده کنید. شما می‌توانید برای دیدن داده‌ها به صورت روزانه، ماهانه و سالانه روی آیکون یکی از آنها ضربه بزنید.

به خاطر داشته باشید بین اپل واچ و آیفون شما داده هایتان دائما درحال همگام سازی است. اما ممکن است اگر شما فعالیت‌تان را متوقف کنید و دوباره بعد از مدتی فعالیت‌تان را ادامه دهید. همگام سازی بعد از چند دقیقه فعالیت صورت گیرد و بعد از آن آیفون شما با اپل واچ‌تان همگام می‌شود.

البته نیاز نیست برای هر دویدنی اپل واچ‌تان را به همراه داشته باشید. شما می‌توانید اپل واچ خود را در آورید و موبایل خود را به همراه خود به پیاده روی ببرید. در این حالت هم شما می‌توانید میزان قدم ها، مسافت و پروازهای خود را ثبت و ذخیره کنید.

البته، در این یک مورد؛ برنامه Health در آیفون برتری دارد و آیتم‌های بیشتری را نسبت به برنامه Activity که از در اختیارتان قرار می‌دهد. هر چند که این؛ از ارزش برنامه‌ی Activity کم نمی‌کند.

 

 

نتیجه گیری

در این مطلب ما با یکدیگر راهنمای راه اندازی سیستم شمارش قدم و مسافت در اپل واچ را بررسی کردیم. علاوه بر این نحوه‌ی راه اندازی و مشاهده آن را در اپلیکیشن Activity بیان کردیم تا بتوانید به راحتی این اپلیکیشن را در آیفون و اپل واچ نصب و راه اندازی کنید و از امکانات آن استفاده نمائید.

 

 

 

webranko
تحریریه بازرگانی سیب

مشاهده سایر مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *